Geleceğe Nefes Olduk

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Geleceğe Nefes Olduk
Alucra halkı "11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes" programıyla ülke genelinde düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda "Geleceğe Nefes" seferberliği başlatıldı. 

Alucra halkı "11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes" programıyla ülke genelinde düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.

11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidan, Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu. Bu proje kapsamında Alucra Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği kampanyada yer alarak Alucra kapalı spor salonu bahçesinde MYO öğrencileri ve öğretim görevlileri eşliğinde fidan dikti.

Alucra Hükümet Konağı bahçesinde Kaymakamlık ağaçlandırma bölgesinde de lise öğrencileri fidanları toprakla buluşturdular.

Fidanların nasıl dikileceği ile ilgili Alucra Orman İşletme Şefliği yetkilileri uygulamalı olarak ağaç dikimini gösterdikten sonra öğrenciler ve daire amirleri fidanlarını diktiler.

Daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakmak için düzenlenen kampanyaya, Alucralılar duyarsız kalmayarak yaklaşık 22 bin fidanı ilçenin 5 farklı bölgesinde toprakla buluşturup geleceğe miras bıraktılar.

Anahtar Kelimeler:
10 Kasım Atatürk'ü Anma ProgramıÖnceki Haber

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı

Gürbulaklı Gençlerden İkinci Sıla-i Rahim GezisiSonraki Haber

Gürbulaklı Gençlerden İkinci Sıla-i Rahi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar