Giresun Üniversitesi Tercih Rekoru Kırdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Giresun Üniversitesi Tercih Rekoru Kırdı
2015 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre; Giresun Üniversitesi (GRÜ) lisans programlarına 3 bin 220 ve ön lisans programlarına 5 bin 37 olmak üzere toplam 8 bin 257 kişi yerleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Giresun Üniversitesi Lisans Programlarında yine rekor kırarak Türkiye ortalamalarının üzerine çıktı. Lisans programlarımızın doluluk oranı yüzde 99.72 olarak gerçekleşirken, tüm devlet üniversitelerinde bu oran yüzde 98.70 olarak gerçekleşmiştir.

Lisans programlarımızdan sadece Çevre Mühendisliği kontenjanı dolmamış, 41 kontenjana 32 kişi yerleşmiştir. Bu sebeple; lisans programlarımızda diğer tüm birimlerimizde yüzde 100 doluluk oranı gerçekleşirken, sadece Mühendislik Fakültesi’nin doluluk oranı yüzde 95.38 olmuştur.

Önlisans programlarımızın doluluk oranı yüzde 96.42 olarak gerçekleşirken, tüm devlet üniversitelerinde bu oran yüzde 96.82seviyesindedir.

Dereli, Espiye, Keşap ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarımızdaki doluluk oranı yüzde 100’dür.

Doluluk oranları; Sosyal Bilimler MYO’ dayüzde 94.23, Teknik Bilimler MYO’da yüzde 97.55, Alucra Turan Bulutçu MYO’da yüzde 96.94, Eynesil Kamil Nalbant MYO’da yüzde 87.95, Şebinkarahisar Sosyal Bilimler MYO’da yüzde 87.71, Şebinkarahisar Teknik Bilimler MYO’da yüzde 95.26 ve Tirebolu Mehmet Bayrak MYO’da yüzde 95.82 olarak gerçekleşmiştir.

GRܒyü tercih eden tüm öğrenci adaylarımıza, ayrıca adayların Üniversitemiz ile ilgili sorularını, GRÜ aidiyet duygusuyla ve öğrenci bakış açısıyla gönüllü olarak değerlendiren ve yardımcı olan, GRÜ Öğrenci Konseyimize teşekkür ederiz. Hayata açılan bilgi limanının yolcuları; yolunuz açık, şansınız bol, ilminiz derin olsun.

Anahtar Kelimeler:
Son Yılların En Görkemli Bal FestivaliÖnceki Haber

Son Yılların En Görkemli Bal Festivali

Alabalık Tutan Kişiye 5 Bin TL CezaSonraki Haber

Alabalık Tutan Kişiye 5 Bin TL Ceza

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar