Giresun Üniversitesi Yeni Program Açıklaması Yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Giresun Üniversitesi Yeni Program Açıklaması Yaptı
Giresun Üniversitesi merkez ve ilçelerde bulunan akademik birimleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Yapılan açıklamada, “Her yıl olduğu gibi bu yılda akademik ve fiziki altyapı çalışmalarına aynı hızla devam edilmektedir. Rektörlüğümüz tarafından planlanarak geçen süreç içerisinde fiziki ve akademik altyapı çalışmaları tamamlanan okullarımıza 2019-2020 Akademik yılında öğrenci alımı için gerekli girişimlere başlanmıştır” denildi. 

İlçelerdeki bölümler ve öğrenciler hakkında bilgiler verilen açıklamada, “Espiye MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Yağlıdere ilçesinde sürdürecek olan ‘Acil Durum ve Afet Yönetimi’ programı ile Eynesil Kamil Nalbant MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Güce ilçesinde sürdürecek olan ‘Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri’ programına öğrenci alınacaktır. Bununla birlikte, Keşap İlçesinde fakülte binası tamamlanmak üzere olan Turizm Fakültesi bünyesindeki ‘Rekreasyon Yönetimi’ bölümüne de 2019-2020 yılında öğrenci alınacaktır.

Alucra Turan Bulutçu MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Çamoluk ilçesinde sürdürecek olan ‘Dış Ticaret Programı’na öğrenci alımı için daha önce 2 defa başvurulmuş ancak bu programa öğrenci alımı teklifimiz, bir önceki yılın Türkiye doluluk oranı kriterini taşımadığı gerekçesi ile YÖK tarafından reddedilmişti. 2018-2019 yılında doluluk oranı yeterli seviyeye ulaşan ve Çamoluk ilçemizdeki fiziki ve akademik altyapısı daha önce tamamlanmış olan bu programa, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirilecektir. Söz konusu ilçelerdeki bu birimlerin diğer bölüm ve programlarının alt yapı çalışmaları planlandığı şekilde devam etmektedir. İlerleyen süreçte alt yapısı tamamlanan birimlere öğrenci alımı devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
Kadir Baba (Ayrıç) Dualarla DefnedildiÖnceki Haber

Kadir Baba (Ayrıç) Dualarla Defnedildi

Alucra Orman İşletme Şefliği 2 Kısım İhale İlanıSonraki Haber

Alucra Orman İşletme Şefliği 2 Kısım İha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar