Giresun'un En Büyük Barajı Alucra'da Yükseliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Giresun'un En Büyük Barajı Alucra'da Yükseliyor
Polat Yön Yapı Mühendislik tarafından yapımı Nisan 2014 de başlayan Alucra Sulama Barajı tüm hızıyla devam ediyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Devlet Su İşleri 22. Trabzon Bölge Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyle Nisan 2014 yılında Tekirdağ merkezli Polat Yön Yapı Mühendislik A.Ş. tarafından yapımına başlanılan Alucra Barajında çalışmalar son sürat devam ediyor.

Yüklenici firma Polat Yön Yapı Mühendislik A.Ş. adına Ömer Polat ile yaptığımız görüşmede, sitemize şu açıklamalarda bulundu.

"Alucra Barajı ismiyle yapılan ihale sonucu başlayan baraj çalışmamız 2014 Nisan ayında Alucra Karabörk ve Yeşilyurt köyleri arasındaki bölgede başladı. Yüzde 30'luk bölümü 2014 yılında tamamlanan projenin 2015 yılı sonunda yüzde 90'lık kısmı tamamlanmış olacak. Normal koşullarda 2015 yılının 10'ncu ayında proje tamamlanıp, barajımız 22. Trabzon Bölge Müdürlüğüne teslim edilecekti. Fakat bölgenin iklim şartları çalışmaların aksamasına neden oldu. Kış mevsimi bu bölgede maalesef bizleri çok olumsuz etkiledi. Bu nedenle baraj projemiz 2016 yılının Ağustos ayına kadar uzatıldı, nasip olursa bu süreye yetiştireceğiz. İhale bedeli 8 milyon 530 bin TL maliyetli bir proje,  46 metre yüksekliğiyle Giresun'un en büyük Karadeniz Bölgesinde de sayılı barajlardan olacaktır. Tamamen sulama amacıyla yapılan baraj, 2014 yılında bu alanda yapılan en büyük baraj ihale projesiydi. 25 kişi sabit olmak üzere zaman zaman 50 kişiyi bulan bir çalışma ekibimiz var. 1960 yılından beri Trakya Bölgesinde baraj, sulama kanalı, köprü, taşkın seti gibi bir çok projede imzamız var. Karadeniz bölgesinde ilk defa iş aldık. Şuanda bu bölgede Alucra Barajı ve Şebinkarahisar Ovacık Göleti ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Yapılan Alucra Barajının ülkemize ve Alucralılara hayırlı olmasını dileriz" dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
Burak Can UnutulmadıÖnceki Haber

Burak Can Unutulmadı

DOKAP'tan Arıcılara Destek ve Eğitim Sonraki Haber

DOKAP'tan Arıcılara Destek ve Eğitim

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar