Giresun'un Önceliği Eğribel Tüneli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Giresun'un Önceliği Eğribel Tüneli
AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 2020 yılında öncelik verilecek yatırımların takipçisi olacaklarını söyledi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Giresun'un öncelikleri arasında ulaşım olduğunu ifade eden AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk,

“Giresun'da önceliklerimiz devam eden yatırımların bir an önce tamamlanmasıdır. Giresun'u Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerinin yanı sıra İç Anadolu'ya bağlayacak olan Eğribel Tüneli ve bağlantı yolları önceliklerimiz arasında başta gelmektedir. Bununla birlikte Giresun-Dereli yolununda bu sene içerisinde bitirilmesini hedefliyoruz. Ulaşımda önceliklerimiz arasında yer alan bu yatırımlar için bir kısım ödenek ayrıldı. Bunlarla birlikte eğitim, sağlık ve kültür alanındaki yatırımların da takipçisi olacağız” dedi.

Giresun'da 2020 yılı için en büyük pay ulaşıma ayrıldı
AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cemal Öztürk, Giresun’a yapılacak başlıca kamu yatırımlarına bakıldığında en büyük payın ulaştırma ve alt yapıya ayrıldığını söyledi.

Giresun'daki yatırım harcamalarına bütçeden daha fazla kaynak ayrılması için çaba ve çalışmalarını sürdürdüklerini bildiren Milletvekili Öztürk, "2020 yılı yatırım programının 2020-2022 orta vadeli program ile 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı yıllık programında öngörülen hedefler doğrultusunda hazırlandığı görülmektedir.  Program kapsamında Giresun'a yapılacak başlıca kamu yatırımlarına bakıldığında en büyük payın ulaştırma ve alt yapıya ayrıldığını söyleyebiliriz.
2020 yılı yatırım programına göre Giresun Ayrımı-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri ayrımı devlet yolu içerisinde yer alan Eğribel, Pınarlar ve muhtelif tüneller ile bağlantı yolları dahil için 27 milyon 197 bin TL, Giresun Atıksu Tesisi için 22 milyon 859 bin TL, Aksu Mahallesi'nde yapımı son aşamaya gelen Eğitim ve Araştırma Hastanesi için 6 milyon 928 bin 150 TL, Espiye Adabük Balıkçı Barınağı için 4 milyon 397 bin TL, Giresun Üniversitesi kampüs altyapısı, açık ve kapalı spor tesisleri, derslik ve merkezi birimlerin yapımı, bakım ve onarımı için 27 milyon 860 bin TL ödenek ayrılmıştır. Bunlara ek olarak ilimiz genelinde Ticaret Bakanlığı hizmet binasının tamamlanması, kültür merkezi yapımı, tarım ve sulama alanında Alucra sulaması, imalat ve gıda alanında makine teçhizat onarımı,makine-teçhizat temini, hayvancılık altyapısının geliştirilmesi kapsamında tarımsal altyapı desteği için gerekli ödenek ayrılmıştır'' ifadelerini kullandı.

Ulaştırma, eğitim, sağlık ve bunların dışında birçok özel yatırım projesinin Giresun'da artarak devam ettiğini belirten Öztürk, "Bu yatırımlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hemşehrilerimizin ve partimizin desteğiyle yapılıyor. İnşallah bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde ilimizi daha yukarılara taşıyacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Köydes Projeleri DeğerlendirildiÖnceki Haber

Köydes Projeleri Değerlendirildi

Hava Ambulansı İstiyoruzSonraki Haber

Hava Ambulansı İstiyoruz

Haber Yorumları

  • Sami25-02-2020 22:05

    Sayın vekilin ne gereği var siz zahmet etmeyin biz zaten her seçimde olduğu gibi size %85 oy veriyoruz. Alucralının ne işi olur tünelle yolla. Siz müsterih olun biz seçimde üzerimize düşeni yaparız. Durmak Yok Yola Devam.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar