Giresun’un Yeni Valisi Enver Ünlü Oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Giresun’un Yeni Valisi Enver Ünlü Oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yeni Valiler Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre 41 ilin valisi değişti, 17 ilin valisi merkeze alındı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İçişleri Bakanlığı’nın 2020/274 sayılı Valiler Kararnamesi ile Iğdır Valisi Enver Ünlü Giresun Valiliğine atanırken, Vali Harun Sarıfakıoğulları ise merkeze çekildi.

Enver Ünlü Kimdir?

20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Sayın Enver ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı’da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere’de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan Ünlü sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar, Bursa Osmangazi Kaymakamlığı ve son olarak Iğdır Valiliği görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın 2020/274 sayılı Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan, Enver Ünlü evli ve 3 çocuk babasıdır.

İşte kararnamede yer alan isimler:

Anahtar Kelimeler:
Giresun-Şebinkarahisar-Alucra Yolu Ulaşıma KapandıÖnceki Haber

Giresun-Şebinkarahisar-Alucra Yolu Ulaşı...

Ayı Saldırısına Maruz Kalmamak İçin Ne Yapmalı?Sonraki Haber

Ayı Saldırısına Maruz Kalmamak İçin Ne Y...

Haber Yorumları

  • Aslan Baba10-06-2020 10:11

    Alucra için bence çok olumlu bir karar. Vali Harun bey görev yaptığı süre içinde yav şu Alucrada ne oluyor gidip bir bakayım mantığıyla görev yapmamış ilçeye bir elin parmak sayısı kadar ya gelmiş yada gelmemiştir. son yerel seçimler sonrası siyasilerin kayığına da az çok binerek Alucra ile adeta ilişkisini kesmişti. İsabetli karar oldu şimdi merkezde çayını kahvesini içsin bakalım.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar