Gölova İlçesinde Sel Afeti Oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sivas'ın Gölova ilçesini önce dolu sonra sel vurdu.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Geçtiğimiz günlerde Sivas'ın Gölova ilçesinde dolu yağması neticesinde oluşan sel ilçede büyük zarara yol açtı.

Araçların sürüklendiği parke taşlarının yerlerinden söküldüğü selde vatandaşlar korku dolu anlar yaşadılar. Şiddetli yağan dolu sonucunda oluşan sel önüne ne geldiyse sürkledi.

Özellikle; Aşağı Cami Mahallesi Kanal Caddesi üzerinde oluşan sel suları çöp konteyneri, ağaç kalaslar ve bir otomobili sürükledi. O anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Ayrıca bir market çalışanının da, marketi sulardan kurtarmaya çalışması kameralara yansıdı. Meydana gelen  afet sonrası  Gölova'da hasara tepit çalışmalarına başlandı. Sivas Valisi Salih Ayhan'da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan, ilçe halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek “Şiddetli bir yağış sebebiyle Gölova ilçemizde bir hasar oluştu. Hamdolsun can kaybı yok ancak maddi hasarın yaşandığı bölgelerimiz var. Rabbim, daha büyük doğal afetlerden bizleri korusun. Sarılamayacak bir yaramız yok. Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüz ile Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz ilçede çalışma yapacaklar” şeklinde konuştu.

İlçe halkının kısa sürede yaralarının sarılacağını ifade eden Ayhan, su akslarına, vadilere konut ve yerleşim alanı kurma ve bu tür alanların imara açılması konusuna dikkat edilmesi gerektiğinin bir kez daha görüldüğünü belirtti. Sivas Valisi Salih Ayhan, acil olarak ilçedeki tahribatı gidereceklerini, alt yapıyı iyileştirecek çalışmalar yapacaklarını dile getirerek, “Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüzün yapacağı çalışmalar ve ilçede selin neden olduğu zarar hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a da bilgi verdim. Süreci ilk saatlerden itibaren takip ediyoruz. Özel idaremizin ekipleri de burada çalışma yapıp yaraların sarılmasına destek olacaklar. Birlik ve beraberlik içerisinde bu badireyi aşacağız. Bir vali olarak da bu işin üzerinde hassasiyetle duruyorum, takipteyiz. Milletvekillerimizle de yoğun bir şekilde görüşmemiz oldu. Kendileri de buradaki sorunu giderecek şekilde Ankara’dan destek olacaklarını söyledi. Gölova halkımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabbim daha büyük afet ve felaketlerden bizleri korusun diyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Enver Ünlü, Şebinkarahisar'a Ziyarette BulunduÖnceki Haber

Enver Ünlü, Şebinkarahisar'a Ziyarette B...

Çamoluk Avcı Köşkü Hizmete GirdiSonraki Haber

Çamoluk Avcı Köşkü Hizmete Girdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar