Gürbulaklı Gençlerden İkinci Sıla-i Rahim Gezisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gürbulaklı Gençlerden İkinci Sıla-i Rahim Gezisi
Alucra Gürbulak Köyü gençleri geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği Sıla-i Rahim gezisinin ikincisini gerçekleştirdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Gürbulaklı gençlerin 50 kişilik bir grupla gerçekleştirdiği ikinci Sıla-i Rahim gezi programı, birlik, dirlik, kaynaşma ve dayanışma adına güzel bir emsal teşkil etti. Gürbulak Köyü Gençleri ikincisini gerçekleştirdiği ziyareti gelenekselleştirmek istiyor.
     
Cuma günü akşam saatlerinde İstanbul’dan hareket ederek cumartesi günü sabah saatlerinde Şebinkarahisar'da bulunan Giresun Valiliği Şebinkarahisar Özel Bakım Merkezinde istirahat etmekte olan İzzet Dillice Gürbulaklı gençler tarafından ziyaret edildi. Bir süre Alucramızın sembol isimlerinden olan İzzet ağabeyimizi ve bakım evindeki diğer misafirlerle sohbet eden gençler daha sonra Alucra’ya hareket etti.

İlçe girişinde Alucra Şehitliği’ni ziyaret ederek Kuran-ı Kerim ve dualar eden gençlerimiz tüm şehitlerimizi yaptıkları dualarla hayırla yad etti.

İlçe merkezine otobüs girişinin yasak olması nedeniyle doğrudan Gürbulak Köyüne geçip, köyde medfun olan Şeyh Yakup Gülami Çağırgan hazretlerinin kabrini ziyaret eden gençler, köyde yaşayan büyükleri de ziyaret ettiler.

Pazar günü köydeki ziyaretlerin ve sıla-i rahim programının tamamlanması sonrası İstanbul'a hareket ettiler.

Anahtar Kelimeler:
Geleceğe Nefes OldukÖnceki Haber

Geleceğe Nefes Olduk

İş Başa Düştü, Kanalizasyon Hattını Muhtar ÇektiSonraki Haber

İş Başa Düştü, Kanalizasyon Hattını Muht...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar