Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı
"Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi" kapsamında ilçemizde bir toplantı gerçekleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

"Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi" kapsamında okul güvenliğinin sağlanması ve taşımalı eğitim uygulamasında uyulması gereken kuralların belirlenmesinde; taşımalı eğitim yapan okullarımızın Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve taşıma yapan şoförlerin katılımı ile 2019-2020 Eğitim-Öğreti Yılı "Güvenlik Ve Eğitim" Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fazıl Derbeder başkanlığında, Trafik Polisi ve İlçe Jandarma Trafik Komutanımızın katılımlarıyla Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda İçişleri Bakanlığımızın talimatları gereği Okullarımızı güvenli hale getirmek amacıyla üzerimize düşen sorumluluklar hatırlatılmış ve yapılacak çalışmalar kararlaştırılmıştır.

Taşımalı Eğitim Kapsamında Okul Servis Araçları Yönetmeliği çerçevesinde taşıma yapılırken dikkat edilecek hususlar katılımcılara aktarılmış ve uygulanması gereken kurallar belirtilmiştir.

-Servis araçlarının özellikle Nöbetçi Öğretmenler, Okul İdaresi, İlçe Komisyonu, Emniyet ve Jandarma tarafından günlük, haftalık ve aylık denetimleri tabi tutulacağı, araçlardan ilgili okul müdürlüklerinin tamamı tarafından imza çizelgelerinin tutulması gerektiği kararlaştırılmıştır.

-Araçlar ile taşınacak öğrencilerin isim listeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak paydaşlara tebliğ edilmesi ve öğrenci dışında kesinlikle yolcu taşınmaması gerektiği hatırlatılmış ve kararlaştırılmıştır.

-Taşıma yapacak araçlara öğrenci ekleme ve çıkarma iş ve işlemlerinin resmi yol ile yapılması ve bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

-Tüm araçlara kamera sistemlerinin takılması ve en az 21 günlük kayıt tutulacak şekilde kayıt cihazlarının bulundurulması gerektiği kararlaştırılmıştır.

-Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde belirtilen okul taşıtı yazısı, dur levhası ve emniyet kemerlerinin bulundurulması, pencerelerin sabit hale getirilmesi, müzik dinlenilmemesi, sigara içilmemesi, öğrencilere karşı fiziksel ve sözlü davranışlara dikkat edilmesi ve veliler ile iletişimin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden yürütülmesi kararlaştırılmıştır.

-Taşıma yapan servis araçlarının dışında şehir içinde taşıma yapan taksi sahipleri ile de toplantı yapılması ve ilgili araçların da emniyet tarafından denetimlerinin sağlanması kararlaştırılmıştır.


Anahtar Kelimeler:
Trafik Kazası, 1 YaralıÖnceki Haber

Trafik Kazası, 1 Yaralı

Devlet Desteğiyle Alucra'da Çilek ÜretimiSonraki Haber

Devlet Desteğiyle Alucra'da Çilek Üretim...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar