Hacıhasan Köyü Camii Dualarla Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hacıhasan Köyü Camii Dualarla Açıldı
Aralık ayında talihsiz bir yangın ile kullanılamaz hale gelen Hacıhasan köyü camii dualarla yeniden ibadete açıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Geçtiğimiz aralık ayında camii minderinde yapılan tadilat esnasında çıkan yangınla kullanılamaz hale gelen Alucra Hacıhasan köyü camii ilçemizde uzun yıllar esnaflık yapan Ocakcı Mehmet olarak bilinen merhum Mehmet Delice ve eşi Zeynep Delice adına oğlu Adem Delice tarafından yeniden restore edildi.

Çini taşları, hat yazıları, halıları ve duvar süslemeleri ile çok güzel bir görünüm kazanan Hacıhasan Köyü Camii kesilen kurban ve dualar eşliğinde yeniden hizmete açıldı. Açılış sonrası restore edilen camii de Kuran-Kerim okundu ve tüm geçmişlerimiz için dualar edildi, akabinde açılışa katılan tüm misafirler için yemek ikramı yapıldı.

Amerika ve Türkiye'de restorant işletmeciliği yapan Adem Delice, "3-4 aydır yapılan çalışmanın sonucunda Köyümüzün Camisini tamamlamak bizlere nasip oldu. Babam merhum Mehmet Delice ve annem Zeynep Delice adına her detayına kadar restorasyonu tamamladık. Bugünde şükürler olsun Sayın TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal ve Giresun Milletvekillerimiz Sabri ve Cemal Öztürk beylerin ve çok sayıdaki değerli dostlarımzın katılımı ile yeniden ibadete açılmış oldu. Camimizin yeniden ibadete açılmasında emekleri olan köy muhtarımıza, köylülerimize, cami imamımıza ve restorasyon çalışmasında büyük emek veren tüm ustalarımıza, bizleri kırmayarak açılışa katılan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederim" dedi.

27.07.2020 tarihinde TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Giresun Milletvekilleri Sabri ve Cemal Öztürk, TMSF Kurul üyesi Şeref Safa, Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Parlak, Beyoğlu Kent Konseyi Başkanı İsmail Hakkı Gülal, Alucra Vakıf Başkanı Süleyman Baba, eski vakıf başkanları Muzaffer Danalıoğlu, Mustafa Açıkel, Hakkı Közleme, Giresun Federasyonu Başkan vekili Sinan Karaveli, Kocaeli Giresunlular Dernek Başkanı Kemal Tokmak, MHP Alucra İlçe Başkanı Mete Metinyurt, MHP Çamoluk İlçe Bakanı Ali Tatar, komşu köylerin muhtarları, Hacıhasan köylüler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile açılış yapıldı.

Anahtar Kelimeler:
Giresun Milletvekilleri Alucra'yı Ziyaret EttiÖnceki Haber

Giresun Milletvekilleri Alucra'yı Ziyare...

Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan AnılıyorSonraki Haber

Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Anılıyor

Haber Yorumları

 • Furkan Güvenç30-07-2020 01:38

  Alucramızın Güzide İnsanı Mehmet DELİCE Amcamızın Kabri Nur Mekanı Âli Olsun Rabim Peygamberimize Komşu Eylesin Adem Abimizden Allah Razı Olsun Böylesi Güzel Bir Camiiyi Restore Edip Tekrar İbadete Kazandırdığı İçin..

 • Mesut PAÇA29-07-2020 19:26

  Çok güzel olmuş. Cenab-ı Hak emeği geçenlerden razı olsun. Adem Abi, arayı çok açtık, Amerika'ya geldiğinde beklerim..

 • AHMET KASAP28-07-2020 06:58

  Hayırlı olsun allah hayırlarını kabul etsin.

 • Kadir Bekiroğlu28-07-2020 00:48

  Allah kabul etsin gerçekten çok güzel bir camii olmuş. Vesile olanlardan Allah razı olsun, merhum namı değer ocakcı Mehmet amcaya da birkez daha rahmet diliyorum.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar