Hacıhasan Köyü Camii Restore Edildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hacıhasan Köyü Camii Restore Edildi
Giresun'un Alucra ilçesi Hacıhasan köyü camiinde meydana gelen yangın sonrası kullanılamaz hale gelen köy camiisi Merhum Mehmet Delice ve Zeynep Delice adına yeniden restore edildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Geçtiğimiz aralık ayında camii minderinde yapılan tadilat esnasında çıkan yangınla kullanılamaz hale gelen Alucra Hacıhasan köyü camii ilçemizde uzun yıllar esnaflık yapan Ocakcı Mehmet olarak bilinen merhum Mehmet Delice ve eşi Zeynep Delice adına oğlu Adem Delice tarafından yeniden restore edildi.

Çini taşları, hat yazıları, halıları ve duvar süslemeleri ile çok güzel bir görünüm kazanan Hacıhasan Köyü Camii resmi olarak Kurban Bayramında dualar eşliğinde açılacağı iletildi. Amerika ve Türkiye'de restorant işletmeciliği yapan Adem Delice, "Köyümüz Camiisinin eksiklerini gidermek için başlattığımız çalışmada talihsiz bir kaza ile yangın oldu ve camii kullanılmaz hale geldi, çok üzüldük. Buna mukabil babam merhum Mehmet Delice ve annem Zeynep Delice adına çok kapsamlı bir restorasyon yapmaya karar verdik. İnşallah köyümüze memleketimize hayırlı olur, Kurban Bayramında da resmi olarak açılış yapacağız. Bu süreçte köy muhtarımıza, köylülerimize, cami imamımıza ve restorasyon çalışmasında büyük emek veren ustalarımıza çok teşekkür ederim, ABD'den selamlarımı sunuyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Cuma Namazı İlçe Stadında KılınacakÖnceki Haber

Cuma Namazı İlçe Stadında Kılınacak

Alucra'da Trafik Kazası, 1 ÖlüSonraki Haber

Alucra'da Trafik Kazası, 1 Ölü

Haber Yorumları

 • Yılmaz Ekşi15-06-2020 17:03

  Adem Allah razı olsun paranızı ömrünüzü bereketlendirsin. Kendi Mahallenizdeki şehit askerin türbesi ve Hacıhasan efendinin türbesine de bir destek olursanız çok güzel olur. Allah hayırlarınızı kabul buyursun.

 • Sadık Yıldız15-06-2020 15:39

  Gerçekten harika olmuş katkısı olan yapan yaptıran vesile olandan Allah razı olsun.

 • Sami Kulaksız15-06-2020 15:05

  Allah Adem beyden razı olsun memleketine güzel bir hizmeti olmuş tebrik ederim. Ben tesadüf türbe tabelasına istinaden Hacıhasan efendiyi ziyaret etmek için köye girdim ordaki arkadaşlar söyledi felancı kişi yaptırdı diye. çok güzel olmuş Allah hayırınızı kabul eylesin.

 • Kenan Güvenç08-06-2020 11:40

  İnsan, Cenab-ı Hakkın rahmetine kavuşunca günah defteri kapanır ama sevap defteri devam eder. Bu şekilde bir hayırla hem rahmetli babasının hayır defterine devamlı surette sevap yazdırmaya devam eden ve bu aziz mabeddeki her sevaptan hissedar olan Adem ağabeyi şu gök kubbede bıraktığı hoş bir seda için tebrik ve takdir ediyorum. Amerika dan döndüğünde en kısa sürede görüşmek dileği ile..

 • Miraç02-06-2020 22:41

  Allah razı olsun Adem abiden. Rabbim hayrını kabul etsin. Çok güzel olmuş. Mehmet amcanın mekanı cennet; Zeynep ablamın ömrü bereketli olsun.

 • halil02-06-2020 00:49

  harika olmuş adem kardeşimizden Allah razı olsun

 • Mehtap Delice01-06-2020 20:51

  Öncelikle restore edilmiş olan camii, sevgili alucralılara hayırlı uğurlu olsun içinde edilen dualar kabul olsun inşallah. sevgili kayınpederim Mehmet Delice’nin ruhuna da bir fatiha okursanız çok mutlu oluruz. Rabbim zeynep anneme de uzun ve sağlıklı bir ömür versin inşallah eşim Ademe de teşekkür ediyorum.Her zamanki gibi ismini ve imzasını böyle hayırlı işlerin altında görmek beni çok gururlandırdı Rabbim hayrını kabul etsin inşallah.

 • Mehmet Emin Kaya01-06-2020 19:56

  Çok Güzel Bir Cami Olmuş yapandan ve emeği Geçen Herkesten Allah Razı olsun.

 • Zehra Kanlı01-06-2020 14:13

  Canım dayım Adem Delice, her zaman, her yerde ve herkes için yaptığı sayısız yardımlar olduğu gibi Allah razı olsun Hacıhasan Köyümüz camisi içinde kolları sıvadı ve ortaya muhteşem iç mimarisi olan cami restorasyonunu eniştem merhum MEHMET DELİCE (Mekanı cennet olsun) ve eşi teyzem ZEYNEP DELİCE adına yaptırdı. Benim dayım memleket aşığı, milliyetçi adam gibi adam ve her zaman dua ederim ona iyi ki var. Yaptığı ve yapacağı şeyler için şimdiden ALLAH razı olsun öpüyorum ellerinden dayıcığım.

 • Yalçın KARAMANOĞLU01-06-2020 09:46

  İş adamı Adem beyden Allah razı olsun. Allah bu hizmetleri yapmayı herkese nasip etmez. Zeynep Annemize Allah saglık huzur dolu ömür diliyorum. Mehmet amcama da Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

 • HÜSEYİN KANLI01-06-2020 08:45

  Saygıdeğer Alucralılar, Köyümüzün bir talihsizlik sonucu hasar gören camiisinin deyim neredeyse yepyeni bir cami haline gelmesini sağlayan, bugüne kadar Alucramız için sayısız fedakarlıklarda bulunan, Büyük iş insanı MEMLEKET ve ALUCRA SEVDALISI sevgili dayıcım ADEM DELİCE den (ellerinden öpüyorum) Allah razı olsun. Merhum eniştem MEHMET DELİCE nin mekanı cennet olsun.

 • ALLAH HAYIR SEVER ADEM DELİCE BEYEFENDİ DEN ALLAH RAZI OLSUN. BÖYLE ANA BABA SININ İSMİNİ YAŞATACAK ESER YAPAN EVLATLARIN SAYISINI RABB'İM ARTTIRSIN.ADEM DELİCE BEYİ TEBRİK EDER SON NEFESİNE KADAR ALLAH İÇİN HAYIRLAR YAPMASINI CENAB-I HAK DAN NİYAZ EDERİM

 • Emine Çelik31-05-2020 19:05

  Allah hayırlarını kabul etsin. ellerine sağlık, Mehmet amcaya yapılan hayrı allah kabul etsin. her zaman yardım ve hizmet beklerim memleketimize.

 • Ahmet Kasap31-05-2020 18:59

  Adem DELİCE Alucra için büyük kıymet ve değer, memleket özlemi hiç bitmeyen, değerlerine önem veren, hemşerileri için bütün imkalarını harcamayı göze almış bir abimiz. Allah hayırlarını kabul etsin, merhum mehmet amcamız nur içinde yatsın, annemize uzun ömür diliyorum.

 • Hasan Serttaş31-05-2020 11:42

  Rabbim hayrını kabul etsin. ALUCRALI olmak hizmet etmek herkese nasip olmaz. Güzel insan Allaha emanet ol.

 • Habip31-05-2020 07:21

  Allah Adem abiden ve emeği gecenlerden razı olsun. Bu vesile ile Allah Zeynep teyzemize uzun ömürler merhum Mehmet amcamıza gani gani rahmet eylesin.

 • Furkan Güvenç31-05-2020 03:53

  Allah Emeği Geçenlerden Razı Olsun..

 • Kadir Bekiroğlu31-05-2020 02:46

  Alucrayı ve köyünü seven, sevdiği gibide kuru kuruya değil gerekirse elini cebine atacak 10 tane Adem Delice olsa Alucra çok farklı bir şehir olurdu. Hacıhasan köyüne hayırlı uğurlu olsun çok güzel olmuş.

 • Adem Delice31-05-2020 02:46

  Köyümüze hayırlı uğurlu olsun emegi gecen herkesten Allah razı olsun.

 • Mehtap Darama31-05-2020 01:24

  Rabbim Adem Delice abimizden razı olsun inşaAllah. Her zaman memleketi için en iyi şeyleri yapıyor. ??????

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar