Hava Ambulansı İstiyoruz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hava Ambulansı İstiyoruz
Ordu ve Giresun halkı, yaz aylarında kara ambulanslarının yetersiz kalması nedeniyle iki ilin ortak kullanacağı hava ambulansının bölgeye kazandırılmasını bekliyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Yaz aylarında nüfusu gölgeye gelen turistlerle beş milyona dayanan Ordu ve Giresun halkı, kara ambulanslarının yetersiz kalması nedeniyle iki ilin ortak kullanacağı hava ambulansının bölgeye kazandırılmasını bekliyor.

DAĞINIK COĞRAFYA HASTANELERE ULAŞMAYI ZORLAŞTIRIYOR

Denizi, doğası ve havasıyla son yılların gözde turizm merkezleri haline gelen Ordu ve Giresun, özellikle sağlık alanında kendilerine çağ atlatacak desteği bekliyor. Tıpkı Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nda olduğu gibi, sağlık alanında da kader birliği yapan iki ilde özellikle bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerle birlikte nüfus beş milyona yaklaşıyor. Dağınık coğrafya nedeniyle kırsalda ve yaylalardaki hastalar kimi zaman şehir merkezindeki hastanelere ulaşmakta zorluk çekerken, kimi zaman ise yolda hayatlarını kaybediyorlar.

HAVA AMBULANSI DA İKİ İLE ORTAK HİZMET VERSİN

Ülke genelinde 19 hava ambulansı bulunuyor. Karadeniz Bölgesi’nde ise Samsun ve Trabzon illerinde konuşlandırılan iki hava ambulansı yer alıyor.  İki hava ambulansı 18 ile hizmet sağlıyor. Özellikle yaz aylarında iki hava ambulansı bölgeye hizmet vermekte güçlük çekiyor. Hal böyle olunca Ordulular ve Giresunlular, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunarak, iki ilin ortak kullanacağı bir hava ambulansının havalimanına konuşlandırılmasını istiyor. Vatandaşlar, bu taleplerine bölgelerindeki milletvekillerinden de destek bekliyor.

Anahtar Kelimeler:
Giresun'un Önceliği Eğribel TüneliÖnceki Haber

Giresun'un Önceliği Eğribel Tüneli

Muhtar'dan Hastalara ZiyaretSonraki Haber

Muhtar'dan Hastalara Ziyaret

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar