Hüseyin Yelek Hocaefendi Dualarla Defnedildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hüseyin Yelek Hocaefendi Dualarla Defnedildi
Alucramızın kıymetli büyüğü, ömrünü İslam'a hizmete adamış Hüseyin Yelek Hocaefendi tarihi bir kalabalık eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Cuma günü öğle saatlerinde tedavi gördüğü hastanede Rahmeti Rahmana kavuşan Hüseyin Yelek Hocaefendi, Okmeydanı Piyalepaşa Camiinde tarihi bir kalabalıkla dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Cumartesi günü öğle namazına müteakip binlerce insanın katılımı ile Piyalepaşa Camiinde tarihi bir cenaze merasimi gerçekleşti.

Okmeydanı Mücahitler Camii İmam-ı Hatipliği yaptığı süre zarfında yetiştirdiği yüzlerce talebesi vede Alucralı hemşehrileri Hüseyin Hocaefendiyi son yolcuğulunda yalnız bırakmadı.

İsmail Ağa Cemaati lideri Mahmud Efendi'nin ilk talebelerinden aynı zamanda vekili olan vede değerli bir islam alimi olarak bilinen Hüseyin Efendi, Cübbeli Ahmet hoca ve irfan ehli bir çok kişi tarafından evliyaullahdan kabul edilen bir zat olarak bilinmektedir.

Camii avlusuna sığmayan cemaati ile binlerce hemşehrisi Hüseyin Hocaefendiye hüsnü şehadette bulunarak, tekbirler eşliğinde son yolculuğuna uğurladı. Hüseyin Yelek Hocaefendi Kulaksız mezarlğına defnedildi.

Merhumun cenaze törenine Bereketzade İmamlarından Kasım Yağcıoğlu Hocaefendi, Cübbeli Ahmet Hoca, Kemal Hud Hocaefendi, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, THY Genel Müdürü İlker Aycı, Eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Misbah Demircan, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Ahmet Hamdi Çamlı, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Mudurnu Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Giresun Fedarasyonu Başkan Vekili Sinan Karaveli, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, Alucra Köy Dernek Başkanları katıldı.

 

Anahtar Kelimeler:
Çamlıyayla Gençleri Şehitlerimize Mevlit OkuttuÖnceki Haber

Çamlıyayla Gençleri Şehitlerimize Mevlit...

Kira Geliri Olanlar DikkatSonraki Haber

Kira Geliri Olanlar Dikkat

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar