İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıl dönümü Programı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıl dönümü Programı
İmam Hatip Okullarının 68. kuruluş yıl dönümü sebebiyle ilçemizde program düzenlendi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İmam Hatip Okullarının 68. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda bir program tertip edildi.

Program açılış konuşması, şiir, video gösterimi, konuşmalar, plaket ve ödül takdimi tamamlandı.

Eski Adıyla Alucra İmam Hatip ve adıyla Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kuruluşu öncesinde ve kuruluşu aşamasında yaşananlara değinilerek, okulun kurulmasına öncülük eden Hacı Osman Erilli hocamız ve daha önce Kuran kursu adına faaliyet gösteren sonrasında İmam Hatip Lisesi adına faaliyete geçecek olan dernek ve o dönemki çalışmalar yapılan konuşmalarla anlatıldı.

Öğrenciler tarafından İmam Hatip okulları konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler okundu, koro gösterisi ve video gösterimi gerçekleşti.

Okulda büyük emekleri olan bir süre okul müdürlüğü de yapan meslek dersleri öğretmeni Aydın Bodur, öğrencilik yıllarında kısıtlı imkanları ve yaşanan zorlu öğrencilik yıllarından bahsetti. Okulumuzda yıllarca öğretmenlik, idarecilik, okul müdürlüğü yapan Şiran eski ilçe milli eğitim müdürü Bayram Kundak hocamızda, öğrencilerimize İmam Hatip okullarının tarihten günümüze geçtiği süreçleri anlatıp, tavsiyelerde bulundu.

Okula önemli katkıları bulunan müdürlerimiz Aydın Bodur, Bayram Kundak, dernek yetkililerinden İbrahim Furuncu, Hasan Yağcıoğlu, okul personelleri Yunis Baba, Cafer Dillice ve Ömer Şerbetçi'ye plaket takdimi ile yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyele program sona erdi.  

Okul idarecileri; "Okulumzun kuruluşundan bu güne başta Hacı Osman Erilli Hocamız olmak üzere emeği geçen tüm hayırseverlere, 1976'dan bu yana idareci, öğretmen, memur hizmetli, mezun, mensup hasılı okulumuz için emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. Ahirete irtihal etmiş olanları rahmetle anıyoruz" dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
Alucra Belediyesi Az İmkanla Çok İş YapıyorÖnceki Haber

Alucra Belediyesi Az İmkanla Çok İş Yapı...

Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı YapıldıSonraki Haber

Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı Yapı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar