İş Başa Düştü, Kanalizasyon Hattını Muhtar Çekti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İş Başa Düştü, Kanalizasyon Hattını Muhtar Çekti
Alucra'nın Hacılı köyünde genç nüfus kalmayınca köye gelen kanalizasyon hizmetini köy imamı ve muhtar birlikte yaptı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Hacılı köyünde göçlerden dolayı köyde genç nüfus kalmayınca köye gelen yatırımı muhtar ve köy imamı birlikte yaptılar.

Köy Muhtarı Onur Taşkın yaptığı açıklamada;

"Köyümüzde çalışmak için gurbete giden ve ciddi sayıdaki göçlerden dolayı genç nüfus kalmayınca iş başa düştü. Köyümüzün alt yapı sorunları vardı, Valiliğimizin ve Alucra Kaymakamlığımızın da destekleriyle bu sorun çözüme kavuşturmak istiyorduk. Yapılan proje kapsamında iş makinelerinin yardımının yanı sıra insan gücüde gerekiyordu, maalesef köyümüzde hep yaşlı nüfus kalınca kanalizasyon hattının çalışmasını muhtar olarak benim ile yine köylümüz olan köy imamı Arif Taşkın ile birlikte gerçekleştirdik.

3 bin metre uzunluğundaki kanalizasyon hattını İğdecik ve Hacılı köylerinin kullanacağı rögara kadar taşıyarak köyümüzün önemli bir sorununu ortadan kaldırmış olduk” diyen Muhtar Taşkın, “Halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak benimsiyor, çalışmalarımızı bu niyetle yapıyoruz. Yaşlılarımız da gelerek yardım etmek istediler ama biz onları yormak istemedik imam arkadaşımız ile beraber çalışmamayı tamamladık ve köyün ciddi bir sorununu halletmiş olduk” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Gürbulaklı Gençlerden İkinci Sıla-i Rahim GezisiÖnceki Haber

Gürbulaklı Gençlerden İkinci Sıla-i Rahi...

Alucralı Kaymakamlar Görevlerine BaşladıSonraki Haber

Alucralı Kaymakamlar Görevlerine Başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar