Karabörk Köyü Dernek Başkanından Bayram Mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Karabörk Köyü Dernek Başkanından Bayram Mesajı
İlçemizin büyük nüfusa sahip köylerinden Karabörk Köyü Dernek Başkanı Adnan Saatçı Bayram vesilesiyle sitemiz aracılığıyla bir tebrik mesajı yayımladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Karabörk Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Adnan Saatçı tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Ramazan bayramını bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Adnan Saatçı ilettiği mesajda;

“Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak manevi duygularımızın bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı,  ben’i biz yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz.

Farklı anlayışlarından dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi unutmamalı ve çocukları sevindirmeliyiz.

Ancak; mucbir sebeplerden dolayı bu bayram içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde geçireceğiz bayramın ilk ve son olmasını, bu musibet hastalık ve bunun gibi hastalıkların ülkemize ve dünyamıza girmemesini diliyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa en başta sağlık, barış ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Bayram'da Sokak Hayvanları UnutulmadıÖnceki Haber

Bayram'da Sokak Hayvanları Unutulmadı

Alucra Vakfı Başkanımızdan Bayram TebriğiSonraki Haber

Alucra Vakfı Başkanımızdan Bayram Tebriğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar