Karabörklü Gençler Bu İşi Biliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Karabörklü Gençler Bu İşi Biliyor
Alucra Karabörk Köyü gençleri bu yıl Sıla-i Rahim ziyaretlerinin dokuzuncusunu gerçekleştirdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Karabörk Köyü gençlerinin geleneksel hale getirdikleri özellikle kış aylarında yapılan Sıla-i Rahim ziyaretinin dokuzuncusu 25-26 Ocak tarihinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Cuma günü akşam İstanbul'dan yola çıkan 130 gencimiz, Cumartesi sabahı saat 11:00'de Alucra Şehitliğini ziyaretle başladıkları programlarına caddede yaptıkları sessiz Konvoy ve Doğu Türkistan için yaptıkları yürüyüş ile devam ettiler. Elazığ'da meydana gelen deprem sebebiyle davul zurna, horon ve havai fişek gösterilerini iptal eden gençlerimiz, öğlen yemeği sonrasında köydeki mezarlıkları ve yaşlılar başta olmak üzere köy ahalisini ziyaret edip hayır dualarını istediler.

Köy Konağındaki akşam programında ise eğlenceye yer verilmeyerek hasbihal şeklinde gerçekleşti. İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, Karakol Komutanı vekili Mustafa Aydın'ın da katıldığı akşam programında konuşmacılar birlik beraberlik vurgusu yaparak programdan memnuniyetlerini dile getirdiler. Özellikle Karabörk Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Saatçı, Köy Muhtarı Ali Kocaman, Gençlik Kolları Başkanı Yavuz Coştur ve merkezi köyde bulunan Karabörk Köyü Yerel Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Bodur birlik beraberlik içinde bu tür organizasyonlara ve köylerine köylülerine hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladılar.

Yerel Kültür Derneğinin plaket takdimi ile biten akşam programından sonra misafir edilen gençler pazar günü köydeki cenaze namazı ve defnine iştirak ederek saat 15:00 de tekrar gurbet yoluna düştüler.

Karabörk Köyü Gençlik Kolları Başkanı Yavuz Coştur katkısı ve katılımı olan herkese teşekkürlerini ileterek bir sonraki gezi için gün saymaya başladıklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
Alucra Vakfından Elazığ için KampanyaÖnceki Haber

Alucra Vakfından Elazığ için Kampanya

Tuncay Emlak Arsa OfisiSonraki Haber

Tuncay Emlak Arsa Ofisi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar