Karantinaya Uymadılar Cezayı Yediler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Karantinaya Uymadılar Cezayı Yediler
Şiran ilçesine bağlı Çakırkaya köyünde yaşayan ve covid-19 nedeniyle izolasyona tabi tutulan bir aile Jandarma’nın kontrolünde evde bulunamayınca hem 5 bin 550 liralık idari para cezasına çarptırıldı hem de adli işlem başlatıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in verdiği bilgilere göre Şiran ilçesi Çakırkaya köyünde yaşayan ve koronavirüs nedeniyle karantinada tutulan bir aile Jandarma ekiplerinin köy muhtarıyla beraber yaptığı kontrolde evde bulunamadı. Yapılan incelemede Erzincan'a gittikleri tespit edilen aileyle telefon irtibatı kurularak dönmeleri sağlanarak hem idari para cezası uygulandı hem de adli işlem başlatıldı.

Vali Taşbilek olayın ardından yaptığı açıklamada, kovid pozitif tanısıyla evlerinde izlenen vatandaşların ve pozitif vakalarla temaslı oldukları tespit edilen vatandaşların kesinlikle evlerinden çıkmamaları ve gerek kendi sevdiklerinin gerekse toplumun diğer fertlerinin sağlığı açısından izlem kurallarına titizlikle uymalarının son derece önemli olduğunu ifade etti. 

Sağlık görevlileri, kolluk kuvvetleri ve muhtarlarla konunun takipçisi olduklarını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları gereği de pozitif ve temaslı vakaların evlerinde kalmalarını takip amacıyla köy ve mahallelerde kontrol grupları oluşturma hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Vali Taşbilek, duyarlı vatandaşların da kendilerine her zaman yardımcı olduklarını dile getirdi.

İdari para cezasının Hıfzıssıhha kanununa aykırılıktan 5 kişilik aileye toplamda 5 bin 550 TL olarak uygulandığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
Turan Bulutçu MYO'da Yönetim DeğişikliğiÖnceki Haber

Turan Bulutçu MYO'da Yönetim Değişikliği

Karaağaç Mahallesinde Kaza Adeta Geliyorum DediSonraki Haber

Karaağaç Mahallesinde Kaza Adeta Geliyor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar