Kasım Baba'dan Musa Hocanın Kabrine Ziyaret

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kasım Baba'dan Musa Hocanın Kabrine Ziyaret
Kasım Yağcıoğlu hocaefendi ilçemizin yetiştirdiği büyük alimlerden merhum Gindebollu Musa hocanın türbesini ziyaret etti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Anadolu'nun yetiştirdiği büyük mürşidlerden olan Pir Şaban-ı Veli hazretlerinin Halvetiye Tarikatı şeyhlerinden olan değerli büyüğümüz Kasım Yağcıoğlu Hocaefendi ilçemiz sınırları içinde medfun bulunan Gindebollu Musa Hoca olarakta bilinen büyük islam aliminin kabrini ziyaret ederek dualarla bulundu.

Alucra Bereketli Köyü kabristanlığında bulunan türbesini ziyaret ederek Kuran-ı Kerim ve dualarda bulunan Kasım Hocaefendi,  Musa hocanın çok büyük bir ülema ve tasavvuf ehli olduğunu yöremizde yüzlerce talebe yetiştirerek İslam'a büyük hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Kasım Yağcıoğlu hocaefendi, Musa Hocanın kabrinin başına da bir Türk Bayrağı dikilmesi istedi. İlçemiz esnaflarından Erdem Ekşi ilettiği bu isteği yerine getirilerek merhum zatın kabri başına yaptırılan bayrak direğiyle ay yıldızlı bayrağımız dalgalandırıldı. Musa Hocanın torunlarından olan ve Bereketli köyünde yaşayan Muhammed Tüyüboz'u ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Kasım Yağcıoğlu hocaefendi ile Bereketli köyü ziyaretine eski Belediye Başkanımız Halil İbrahim Yağcıoğlu, ilçe esnaflarımızdan İrfan Dikbaş ve Erdem Ekşi de katıldı.

Gindebollu Musa Hoca

Anahtar Kelimeler:
Topçam Gençlik Kollarından Mahalle Girişine TabelaÖnceki Haber

Topçam Gençlik Kollarından Mahalle Giriş...

Alucra Esnaflarından Azerbaycan'a DestekSonraki Haber

Alucra Esnaflarından Azerbaycan'a Destek

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar