Kelkit Belediyesi Kendi Elektriğini Üretecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kelkit Belediyesi Kendi Elektriğini Üretecek
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Belediye Başkanlığı 1 mega watt gücünde güneş enerjisi santral ihalesini gerçekleştirdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Tesisin faaliyete geçmesiyle Belediye’nin tüm elektriği karşılanacak, fazlası da satılacak.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, doğal enerji kaynakları arasında yer alan güneş enerjisinden çevreye hiçbir zararı olmadan elektrik enerjisi elde edilebildiğini belirterek, “Gelecek nesillerin enerji ihtiyacını karşılamak ve çevreye verilen zararı en aza indirgeyebilmek için sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyordu. Biz de yerel yönetimler olarak ilçemize bu tür kaynaklar oluşturmak için gerekli çalışmaları hayata geçiriyoruz” dedi.

Kaynak Elektrik ve Elektronik Enerji Çözümleri Genel Müdürü Aydın Güvenç ile Belediye tarafından yapılacak olan 1 Megawatt güneş enerjisi santral ihalesini tamamlayarak yer teslimi ile birlikte sözleşmeyi imzaladıklarını kaydeden Nas,

“Yapılan ihale neticesinde hem Belediyemizin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacağız, hem de ihtiyaç fazlasını satarak büyük bir gelir elde edeceğiz. Güneş enerjisi projesini işletme binamız, itfaiye binamız, kademe binamız, depo ve terminal çatılarına entegre edeceğiz. Yılsonuna kadar anahtar teslim şekilde bütün sistemler tamamlanarak enerji akışının sağlanacağı müjdesini vermek istiyorum. Dört yıl içerisinde kendini amorti edecek sistem, yıllık 2 milyon TL tasarruf etmemizi sağlayacak. Ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Freni Boşalan Kamyonet Devrildi: 3 yaralıÖnceki Haber

Freni Boşalan Kamyonet Devrildi: 3 yaral...

Kısa Çalışma Ödeneği Uzadı mı?Sonraki Haber

Kısa Çalışma Ödeneği Uzadı mı?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar