Keşap'ta Doğalgaz'a Kavuştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Keşap'ta Doğalgaz'a Kavuştu
Giresun'un sahil şeridindeki ilçeleri bir bir doğalgaz'a kavuşuyor, darısı inşallah en kısa sürede Alucramıza.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Keşap’ın doğalgaza kavuşması nedeniyle Doğalgaz Meşale Yakma Töreni yapıldı.

Uzun süredir Keşap’ın doğalgaza kavuşması için çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Mehmet Emür’ün yoğun çabası sonuç verdi ve önceki akşam ilçede ilk kez doğalgazın ateşi yandı.

Törene, Keşap Kaymakamı Çetin Kılınç, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Aksa Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirket Müdürü Doğan Güller, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katılırken, koronavirüs tedbirleri sıkı şekilde uygulandı.

Keşap'ta Doğalgaz Abonelikleri 15 Aralıkta Başlıyor

Emür,”Süreç devam etti. Üç kademeli bir süreçti. Bunun ilk kademesi, BDDK'dan lisans alınmasıydı. Önce o lisans alındı. Sonra BOTAŞ Genel Müdürlüğümüzün kabul etmesi gerekiyordu. Uzun süreçler sonucunda onu da tamamladık. Daha sonra AKSA Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüz bize bu noktada çok yardımcı oldular. Çok teşekkür ediyoruz. Üçlü süreci yaklaşık 3-4 yıllık bir süreçten sonra tamamladık. Şükürler olsun. Çünkü biz kolay kolay bir söz vermeyiz. Bir sözü verdiğimiz zaman da Allah’ın izniyle de yere getiririz. Bugünde uzun zamandır bana soruluyordu. Doğalgaz ne zaman gelecek, ne zaman açılış olacak, ne zaman abonelikler yapılacak.Artık bu sorulara komple cevap verme vaktidir. Şelalade yanacak olan gaz doğalgazdır. İnşallah bu süreç tamamlanacak. Bu akşam ilk aboneliği Keşap Belediyemize bölge müdürümüzle beraber protokol ile biz yapacağız. Şu an ilan ediyorum.” diye konuştu.

Hayırlı olsun, ne diyelim darısı her konuda geri planda bırakılan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerine...

Anahtar Kelimeler:
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?Önceki Haber

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

5 yıldır Mezbahanesi Olmayan Bir İlçeSonraki Haber

5 yıldır Mezbahanesi Olmayan Bir İlçe

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar