Kıbrıs Gazileri Unutulmadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kıbrıs Gazileri Unutulmadı
Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı, Giresun Valisi tarafından takdim edildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Giresun Valiliği Konferans Salonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni düzenlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gaziler onuruna düzenlenen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni,  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Konuşmaların ardından Vali Harun Sarıfakıoğulları tarafından, Giresun Merkez ilçesinden hayatta olan 12 Kıbrıs Gazimiz ile 2016 yılında vefat eden Kıbrıs Gazimizin adına eşine "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı" takdim edildi. Törene Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra; Giresun Milletvekili Av.Kadir Aydın, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, daire müdürleri ile Gaziler ve yakınları katıldı.

Anahtar Kelimeler:
Mete Metinyurt, "Kısır Çekişmeler Alucra'ya Zarar Veriyor"Önceki Haber

Mete Metinyurt, "Kısır Çekişmeler Alucra...

Miray Cafe Hizmete GirdiSonraki Haber

Miray Cafe Hizmete Girdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar