Kıl Çadırı Yeni Konseptiyle Yenilendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kıl Çadırı Yeni Konseptiyle Yenilendi
Geçtiğimiz şubat ayında kar yağışıyla yıkılan Alucra Belediyesi Irmak Park Sosyal Tesislerindeki otantik kıl çadırı yeni konseptiyle açılışa hazırlanıyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete açılan Irmak Park Sosyal Tesisleri içinde bulunan Otantik Kıl Çadırı, üzerindeki kar birikintisinin ağırlığına dayanamayarak çökmüştü.

700 m2 büyüklüğünde olan ve kar yağışından dolayı çatısı ağırlığa dayanamayarak çöken otantik çadır yerine 200 m2 büyüklüğünde ana çadır ve 9 m2 büyüklüğünde 10 adet küçük kamelya çadırlar yapılarak ışıklandırılandırıldı. Özellikle gece aydınlatmalarıyla da şehre ayrı bir güzellik kazandıran yeni otatik kıl çadırının çevre düzenlemeleri hızla devam ediyor.

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar konuyla alakalı olarak şu açıklamada bulundu.

"Şubat ayında 1 yıldır kapalı olan Belediyemize ait çadır üzerindeki kardan dolayı yıkılmıştı. Bu üzücü durumda bizlerin en büyük sevinci hiçbir hemşerimize zarar gelmemiş olmasıydı.

Alucra Belediyesi olarak bu işi bilen profosyonel bir ekiple anlaşarak yıkılan çadırı söktürüp, 200 m2 büyüklüğünde ana çadır, 10 adet kamelya çadır yaptırarak ilçemize yeniden bu hizmetin açılmasını sağladık. Toplamda 1.020 adet mavi ladin, palmiye, sarı çam ve çınar ağacı dikerek Irmak Park tesislerimizde belediyemizin imkanları doğrultusunda peyzaj çalışmalarımıza devam ediyoruz. Alucra şehirlerarası otobüs garını da bu alana taşıyacağız. Çalışmalarımız devam ediyor, çadırın işletmesi içinde ihale yapıp tekrar hizmete açacağız.

Alucra halkımıza elimizden gelen en iyi hizmeti vermek için büyük bir çaba içerisindeyiz, desteklerini esirgemeyen kıymetli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
Fevzi Çakmak Köyünde Şebeke Sorunu ÇözüldüÖnceki Haber

Fevzi Çakmak Köyünde Şebeke Sorunu Çözül...

Sel Afeti Alucra Çakrak Yolunu Ulaşıma KapattıSonraki Haber

Sel Afeti Alucra Çakrak Yolunu Ulaşıma K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar