Kısa Çalışma Ödeneği Uzadı mı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kısa Çalışma Ödeneği Uzadı mı?
Koronavirüs salgınının işveren ve çalışanlar üzerindeki etkilerini en aza indirebilmek amacıyla sağlanan Kısa çalışma ödeneği uzatıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ, NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ VE FESİH YASAĞI UZATILDI

27.10.2020 tarihli 31287 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3134 ve 3135 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı’yla dünya geneliyle birlikte, ülkemizde de görünen salgın hastalığın etkilerini azaltarak, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin en aza indirilmesi, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve fesih yasağı 2 ay süreyle uzatılmıştır.

İşyerlerimizde çalışanlarımız ve ailelerinin sağlıklarını korumak adına, çalışma sürelerinin azaltılması, çalışanların eksik kalan ücretlerinin İş-Kur üzerinden desteklerle bir kısmı tamamlanmaktadır. Bu sebeple toplu çalışma alanlarında kişi sayısının azaltılmasıyla birlikte salgının yayılmasının engellemesi hedeflenmektedir. Kısa çalışma ödeneği almayı hak etmeyen çalışanların, nakdi ücret  desteğinden yararlanma imkanı sağlanmaktadır. İstihdamın korunması adına da fesih yasağı getirilerek çalışanların süreçten etkilenmemesi hedeflenmektedir.

Sosyal mesafe kurallarına uyarak KÇÖ ‘den ve nakdi ücret desteğinden yararlanmış olup, iş yerini açan, çalışma hayatına devam eden işyerlerimize, normalleşme desteği verilmektedir. İşverenlerimizin üzerinde ki prim yükünün bir kısmını devlet karşılamaktadır. Son kararla birlikte kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve fesih yasağı süreri şu şekildedir; Kısa çalışma ödeneği 31.10.2020 tarihinden, 31.12.2020 tarihine, Nakdi ücret desteği 17.11.2020 tarihinden, 17.01.2021 tarihine, Fesih yasağı 17.11.2020 tarihinden, 17.01.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Saygılarımla,
S.M. Mali Müşavir
Şerif BIYIKCI

Anahtar Kelimeler:
Kelkit Belediyesi Kendi Elektriğini ÜretecekÖnceki Haber

Kelkit Belediyesi Kendi Elektriğini Üret...

Şehit ve Gazilerin İsimleri Cadde ve Sokaklarda YaşasınSonraki Haber

Şehit ve Gazilerin İsimleri Cadde ve Sok...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar