Konaklı Otel için Alucra'da İnşaat Çalışmaları Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konaklı Otel için Alucra'da İnşaat Çalışmaları Başladı
Alucra'da yıllardır eksikliği çekilen otel sorununa Alucralı müteşebbisler son noktayı koydu, otel inşaatı başladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

2016 yılında Hüriyet Caddesi üzerindeki Alucra Belediyesine ait iş yerini 1.8 milyon TL gibi bir rakama satın alarak ilçeye güzel bir otel yapacağını, ilçeye olan ahde vefasını güzel bir işletme ile taçlandıracağını söyleyen fakat yakalandığı amansız hastalık nedeniyle 28 şubat 2020 tarihinde vefat eden merhum Rüstem Konaklı'nın hayali gerçekleşiyor.

Rüstem Konaklı'nın otel işinde ortaklık yaptığı iş adamı hemşehrimiz Yusuf Karagöz çalışmalar hakkında bilgi vererek inşaata başladıklarını iletti.

İş adamı Karagöz; "Merhum Rüstem beyin ilçeye güzel bir proje ile otel kazandırma hayalini gerçekleştiyoruz. İddia ediyoruz kurumsallaşıp marka olan oteller dışında Karadeniz'in en güzel tesislerinden birini inşallah memleketimiz Alucra'ya yapacağız. Sıradan bir otel olmayacak, AB standartlarına, insana hizmet ve kalitenin buluştuğu bir işletme kazandırmak niyetindeyiz. Alucra'nın güzel bir otele ihtiyacı olduğu şüphesiz ortada. Bizde değerli büyüğümüz merhum Rüstem bey hayatta iken projelendirdiğimiz otelin inşaatına başlamış bulunuyoruz" dedi.

55 yataklı, 2 suit oda, tek ve çift kişilik odaları, restorant, kafe gibi alanlarında olacağı en ince detayına kadar düşünülmüş otelin çalışmaları geçtiğimiz hafta başlamış bulunuyor.

2021 yılında en az 3 yıldız standartında olacak olan otel için profosyonel bir ekip tarafından da işletmesi gerçekleştirilecek.

İlçemize ciddi bir yatırımla yeni bir tesisin kazandırılmasını sağlayan değerli iş adamı merhum Rüstem Konaklı ve Yusuf Karagöz'e teşekkür ederiz.

Alucra Konaklı Otel

Anahtar Kelimeler:
2 Köyde 10 Hane Karantinaya AlındıÖnceki Haber

2 Köyde 10 Hane Karantinaya Alındı

CHP’li Tığlı, Ulaşılamayan Yolları TBMM'de SorguluyorSonraki Haber

CHP’li Tığlı, Ulaşılamayan Yolları TBMM'...

Haber Yorumları

 • Adnan Durmuş KILIÇKAYA10-10-2020 22:16

  Alucramıza emeği geçen tek çivi çakandan Allah razı olsun.Rahmetli Rüstem abinin Rabbim mekanını cennet eylesin.Bir büyük eksikliğimiz de Alucramızda haham olmaması inşallah bu eksiklikte giderilir.

 • Ahmet BIYIKCI08-10-2020 12:39

  Hayırlı olsun ilçemize her ilçeye bir Yusuf Karagöz lazım

 • Yusuf YAĞCIOĞLU08-10-2020 12:22

  Hayırlı olsun. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler inşallah hayırlısıyla tamamlandığını görürüz müteşebbisleri tebrik ederim

 • T.DEMİRÖZ07-10-2020 21:08

  Hayırlı Olsun.Emeği Geçenlere Teşekkür Ederiz.

 • Meryem Knkcu07-10-2020 18:44

  Hayırlı olsun.. tebrik ederim güzel bir proje olmuş..

 • Şerif Satıloğlu07-10-2020 17:44

  Memleketime hayırlı olsun valla güzel hizmet umarım yörenin en önemli ihtiyaclarından birini kısa sürede karşılar. Darısı diğer iş adamlarımıza el birliği yapsalar şu memlekete bir eser kazandırsalar ne güzel olur.

 • Enes07-10-2020 16:38

  Tebrik ederim Alucrada önemli bir eksiği tamamladılar. ALLAH razı olsun bol kazançlar versin.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar