Koronavirüs Alucra'da Göründü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Koronavirüs Alucra'da Göründü
İlçemiz Alucra Koman köyüne il dışından gelen gurbetçi iki hemşerimizde Kovid-19 bulgusu tespit edildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra'da bugüne kadar Kovid-19 konusunda önemli bir sıkıntı yaşanmazken ilçeye akın akın gelen gurbetçilerimizde ilk vaka bugün ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre yazları Alucra Koman köyünde kış aylarını Samsun'da geçiren R.G. ve eşi F.G. nin bir takım hastalık şikayetleri nedeniyle, çocukları Alucra'ya gelerek anne babasını Samsun'a götürdü. Kronik Kalp rahatsızlığı nedeniyle Samsun'da tedavisine başlanan R.G.'nin BT sonucunda Kovid-19 septomlarıyla uyumlu çıkması üzerine eşi F.G. ile birlikte Samsun'da Eğitim Araştırma Hastanesinde tedaviye alındı.

Hastaların Alucra Koman köyünden geldiklerini ifade etmeleri sonrası Samsun'daki hastane hemşiresi Alucra Devlet Hastanesini arayıp yetkililere durumu bildirmesinin ardından Alucra İlçe Hıfzı Sıhha Kurulu Koman Köyüne giderek gerekli tedbirleri aldı.

İlçe Hıfzı Sıhha Kurulu yetkilileri, Koman Köyünde R.G. ve eşi F.G. temas eden yaklaşık 10 kişilik akrabasını alınan kararı ile evlerinde tedbir amaçlı karantinaya aldı.

Öte yandan ilçede Suriye kökenli bir aile de meydana gelen hastalık şikayetleri nedeniye yapılan tomografi de pozitif çıkması sonucu yapılan Kovid-19 testinde değerleri negatif çıktı. Her ihtimale karşı tedbir amaçlı ilçedeki üç Suriyeli aileye de ev karantinası uygulaması kararı alındı.

Yetkililer Uyarıyor, Kurallara Uyalım

Sosyal Mesafe Kuralına Uyun!
Maskesiz Asla Dışarı Çıkmayın!
Kesinlikle Temasdan Kaçının!
65 Yaş Üzeri Evlerinden Çıkmasın!
Hijyen ve Temizlik Kurallarına Özen Gösterin!

Anahtar Kelimeler:
Alucra'da Ayı Saldırısı, Sinan Zavalsız Şans Eseri KurtulduÖnceki Haber

Alucra'da Ayı Saldırısı, Sinan Zavalsız...

TMSF Başkanı Onuruna Kahvaltı Programı DüzenlendiSonraki Haber

TMSF Başkanı Onuruna Kahvaltı Programı D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar