Kürtün'de PKK'nın Mühimmat Deposu Bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kürtün'de PKK'nın Mühimmat Deposu Bulundu
Kürtün kırsalında, terör örgütü PKK'ya ait, patlayıcı ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu bir depo ortaya çıkarıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Doğu Karadeniz'de şu ana kadar terör örgütünün silah ve mühimmat açısından en büyük  sığınağı ele geçirildi. Gümüşhane Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bölgede sürdürdüğü operasyonlarda, PKK’lılarla daha önce de iki kez sıcak temas sağlanan Kürtün İlçesi kırsalında terör örgütüne ait bir depo bulundu.

Bugüne kadar bölgede yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında bulunan 6 sığınağın imha edildiği ifade edilen yazılı açıklamada, bugün bulunan depoda 1 Bixi, 1 M16 tüfek, 19 el bombası, 2 düzeneği hazır el yapımı patlayıcı, 70 kilogram amonyum nitrat, 4 örgütsel doküman, 14 elektrikli fünye, 12 mekanik fünye, 1 regülatör, 13 Kalaşnikof şarjörü, 3 M 16 tüfek şarjörü ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtildi.

EN BÜYÜK SIĞINAK

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, dün gece Gümüşhane Jandarma  Alay Komutanlığı terörle mücadele ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü özel harekat  ekiplerinin Giresun ile Gümüşhane sınırında, Kürtün ilçesinin dağlık ve sarp  bölgesinde operasyon gerçekleştirdiğini belirtti.

Güvenlik güçlerinin bu bölgede terör örgütü mensupları ile daha önce  sıcak temas sağladığını vurgulayan Memiş, "Aynı bölgede büyük miktarda silahların  ve malzemelerin bulunduğu depo ve sığınak bulduk. Doğu Karadeniz'de şu ana kadar  terör örgütünün silah ve mühimmat açısından en büyük sığınağı Kürtün'de ele  geçirildi." dedi. Depoların terkedilmiş olduğunu düşünmediklerini aktaran Memiş,  "Kullanılma ihtimali yüksek. Bizim sürekli takibimiz altında olan bir bölge ancak  ulaşılması çok zor, bulma ihtimalinizin çok düşük olduğu bir yerdi. Üzerinden  belki de defalarca geçseniz bile bulamayacağınız gibi saklanmıştı ancak  ekiplerimiz tespit ettiler. İnşallah bundan sonra daha da titizlikle, ciddi ve  duyarlı şekilde gelişmeleri takip edeceğiz." diye konuştu. Memiş, terörle mücadele ekiplerinin görevlerinin başında bulunduğunu  dile getirerek, şu değerlendirmede bulundu: "İnşallah kararlı bir şekilde bu terör örgütünü bölgemizden çıkarana  kadar, etkisiz hale getirene kadar faaliyetlerimiz devam edecek. Bölge halkımız  endişe etmesin, tedirgin olmasınlar biz her zaman için görevimizin başındayız.  Bize destek olsunlar, yardımcı olsunlar çünkü en ufak kuşkuyu dahi değerlendirmek  durumundayız."

 

Anahtar Kelimeler:
Mesire Alanı Yeniden İhale EdildiÖnceki Haber

Mesire Alanı Yeniden İhale Edildi

Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi Gururla SunarSonraki Haber

Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar