Memleketini Unutmadı, Kendi İmkanlarıyla Modern Çiftlik Kurdu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Memleketini Unutmadı, Kendi İmkanlarıyla Modern Çiftlik Kurdu
İstanbul'da yaşayan girişimci hemşehrimiz Emin Seven, kendi imkanlarıyla yaklaşık 2.5 trilyon harcayarak Şebinkarahisar'da modern çiftlik kurdu. 64 dönüm çiftlikte şuanda 70 adet simental cinsi hayvanı bulunuyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Seven, Çay Mevkisinde kurduğu son sistem hayvan çiftliği ile diğer çiftçilere de örnek oluyor.

Bir  kişinin de istihdam edildiği çiftlikte ileriki aşamada tesisin kapasitesini artırmayı planladığını aktaran hemşehrimiz Emin Seven, şuanda 70 büyükbaş hayvan simental cinsi hayvanı olduğunu belirterek hemşehrilerimize de örnek olmasını istediğini söyledi.

Seven, 64 dönüm arazi üzerine kurduğu çiftlikte kaliteli hayvan yetiştirip satmayı planladığını aktardı.

Yaklaşık  36 senedir İstanbul'da ticaretle uğraştığını belirten 59 yaşındaki Emin Seven, Şebinkarahisar'da çiftlik kurmanın hayali olduğunu belirterek, "Memleketimde örnek bir işletmek kurmak istiyordum. 26 yaşına kadar Şebinkarahisar'da yaşadım. Daha sonra İstanbul'a göç ettim.  36 yıldır İstanbul'da ikamet ediyordum. Satın aldığımız arazimizde ilk önce yonca ekimiyle başladık, sonra yağmurlama sulama sistemi kurduk. Yoncamız varken hayvancılığa da başlayalım dedik. Hayvanlarımızın çoğunluğu safkan simental cinsten oluşuyor ve bunlardan üretim yapıp satmayı planlıyoruz." dedi.

Memleketin  hayvancılığını ilerletmek istediğini vurgulayan Seven, "Çiftliğimizde bir aile istihdam ediliyor. Şuanda burayı yaptığım yatırım 2.5 trilyon civarında. Hedefimiz bu işi geliştirmek. Diğer hayvancılık yapanların da  beni örnek almasını istiyorum. Kapımız herkese açık, gelip zaman zaman bilgi almak için gelenler oluyor. Köylere gidiyoruz hiç bir tane hayvan yok. Hayvancılık bizim çevremizde bitmiş durumda, örnek bir işletme olarak diğer hemşehrilerimin de yapmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

İstanbul'daki  işini de bırakmayan Seven, "İnsan biraz da sessizlik istiyor. Bu çiftlik benim için o konuda çok iyi. Hayvancılığa daha çok zaman ayıracağım." ifadelerini kullandı.

Çiftlikte  istihdam edilen 40 yaşındaki Mehmet Tonbul ise "Burada son sistem çalışıyoruz. İşlerimizin çoğunu makinalarla gerçekleştiriyoruz. İşimizi severek yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Azerbaycanlı Komutan Alucralı Şairin Şiiri İle Dünyaya SeslendiÖnceki Haber

Azerbaycanlı Komutan Alucralı Şairin Şii...

Şiran'da Tarımsal Projeler Hız Kesmiyor, Yeni Ürün LavantaSonraki Haber

Şiran'da Tarımsal Projeler Hız Kesmiyor,...

Haber Yorumları

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar