Memur Atamalardaki Adaletsizlik Devam Ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Memur Atamalardaki Adaletsizlik Devam Ediyor
İlçemizdeki kamu kurumlarına yapılan memur atamalarındaki adaletsizlik devam ediyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Yıllardır personel sıkıntısı yaşayan Alucra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bu yılda beklenen atamaların olmaması kurum çalışanları ve vatandaşları zor durumda bırakırken, hizmet kalitesi ve projelerin devamlılığıda o orantıda düşürmekte. İlçeye atama olmazken ilçeden de başka yerlere de tayinler gerçekleşmeye devam ediyor.

Norm kadro verilerine göre en az 10 memur olması gereken Alucra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde bu senede atama yapılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Şiran İlçe Tarım'a 7 Memur Ataması

Alucra'nın yanıbaşında komşu ilçesi olan Gümüşhane'nin Şiran ilçesine 7 memur ataması yapıldı.

Edinilen bilgiye göre Şiran'a 4 veteriner, 2 ziraat mühendisi ve 1 su ürünleri mühendisi ataması yapıldı. Yıllardır dile getirdiğimiz bu adaletsizlik maalesef siyasilerimiz tarafından da hep göz ardı edildi.

40 km mesafedeki Şiran şark bölgesi olmasından dolayı bu ilçeyi tercih edecek tüm kamu personelleri için cazip hale getirilmiş ayrıca memuriyet puanında da ekstraları olması, şark görevini de içermesinden dolayı tercih yapacaklar için daha cazibeli hale getirmektedir.

Giresun'un fındık gibi tarımsal faaliyetlerinden dolayı tarımsal alanda gelişmiş iller arasında gösterilmesi maalesef Alucra'nın da diğer ilçelerle aynı statüde tutulmasına adaletsizliğe sebep olmaktadır. Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar gibi fındık yetişmeyen ilçelerin doğu kapsamına alınması ve bu ilçelerdeki memur eksikliğinde biran evvel çözüme kavuşturulması beklenmekte.

Seçmen olarak şeçim zamanı gelen vekil ve vekil adayları milletin oyunu aldıktan sonra unuttuları Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerini hatırlamalarını, kurumlardaki memur sorunlarına çözüm bulmalarını bekliyoruz.

Anahtar Kelimeler:
Çamoluk Lavanta Bahçesi Hasata HazırlanıyorÖnceki Haber

Çamoluk Lavanta Bahçesi Hasata Hazırlanı...

Arduç Köyünde Yangın, 150 yıllık Ev Kül OlduSonraki Haber

Arduç Köyünde Yangın, 150 yıllık Ev Kül...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar