Merkez Küçük Caminde Restore Çalışmaları Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Merkez Küçük Caminde Restore Çalışmaları Başladı
İlçemizin sembol simgelerinden Merkez Küçük Cami tavanındaki göçme nedeniyle ibadete kapatılmıştı. Trabzon Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyon için çalışmalar başladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İlçemizin en eski ibadethanelerinden olan Merkez Küçük Cami'nin tavan döşemelerinde meydana gelen göçme nedeniyle, Alucra Müftülüğü tarafından geçtiğimiz Haziran ayında tedbir amaçlı ibadete kapatılmıştı.

Trabzon Vakıflar Müdürlüğü himayesinde olan Alucra Merkez Küçük Caminde 17.07.2020 tarihi itibariyle restorasyon proje çalışması başladı.

Vakfılar Müdürlüğüne proje yapan profosyonel bir ekiple başlatılan çalışma TMSF Başkanımız Sayın Muhiddin Gülal'ın himayelerinde başlatılmıştır. Yüksek Mimar Ali Uslu, Mimar Nihat Demir ve İnşaat Mühendisi Emre Demir tarafından caminin üç boyutlu çizimleri ve röleve çalışmaları başladı.

Muhiddin başkanımızın memleketine vefasını birkez daha gösterdiğine şahit olmanın mutluluğunu hemşerileri olarak yaşıyoruz.

Yapılacak proje sonrası çok kısa sürede Vakıflar Trabzon Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılarak restorasyon çalışmaları başlatılacak.

İlçemiz Mesudiye Mahallesinin ve Alucranın sembollerinden olan Merkez Küçük Camimizin yenilenmesine vesile olan TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal'a, Vakıflar Trabzon Bölge Müdürlüğüne ve desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler:
Alucra'nın Kaderine Terk Edilmiş YatırımlarıÖnceki Haber

Alucra'nın Kaderine Terk Edilmiş Yatırım...

Alucra Merkezinde, Satılık Lüx DaireSonraki Haber

Alucra Merkezinde, Satılık Lüx Daire

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar