Meslek Yüksek Okulu İlçeye Hayat Veriyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Meslek Yüksek Okulu İlçeye Hayat Veriyor
Alucra Kaymakamı Hacı Arslan UZAN ve Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okuluna yeni açılan Büyük ve Küçük Baş Hayvancılık Bölümü Öğretim görevlisi Mehmet Akif SARI tarafından ilçemiz köy muhtarlarına Hayvancılık Üretimi konusunda seminer verildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okuluna 3 yeni bölüm açıldı. İlçenin ekonomik kalkınmadaki önemli geçim kaynağı olan hayvancılığa yönelik Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okuluna "Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği" bölümü açıldı.

Açılan 3 Yeni Bölüm Şunlar:

* Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü

* Medya ve İletişim Bölümü

* Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü

Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulumuzun açılan yeni bölümü olan Hayvan Yetiştiriciliği ile alakalı Alucra Kaymakamı ve Öğretim görevlisi M.Akif Sarı tarafından köy muhtarlarına seminer verildi.

Okul Müdürü Sayın Oktay Orçun Beken köy muhtarlarıyla yaptığı seminerde ilçe adına özellikle hayvancılık yetiştiriciliği konusunda çok önemli projeleri olduğunu bu projeleri 5 yıllık 10 yıllık zaman dilimlerine yayarak ilçeye çok ciddi ekonomik bir kazanç sağlayacak ve herşeyden önce doğru ve bilinçli hayvan yetiştiriciliği öğretecek bir kurum haline geleceklerini iletti.

Hayvancılık ile alakalı alt yapı çalışmalarını hızlıca tamamlamaya çalıştıklarını belirten Beken, Meslek Yüksek Okulu yakınındaki ek binaların bitmesi durumunda önümüzdeki yıl için öğrenci alımını gerçekleştirebileceklerini söyleyerek, ilçeye yapımı süren hayvan yetiştiriciliği çiftliği ile ilgili bilgi verdi.

Hayvancılık Bölümünün işleyişi İlçemiz Veteriner Hekimi ve öğretim görevlisi Mehmet Akif SARI tarafından yürütülecek olup, açılışta Sayın Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN , Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okul Müdürü ve Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü ögretim görevlisi konuşmalar yaparak İlçemiz muhtarlarına bilgi verdi.


Anahtar Kelimeler:
Alucra Gençlik Kollarında Seçim HeyecanıÖnceki Haber

Alucra Gençlik Kollarında Seçim Heyecanı

Beyoğlu MHP Teşkilatından Alucra Vakfına ZiyaretSonraki Haber

Beyoğlu MHP Teşkilatından Alucra Vakfına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar