Mete Metinyurt: Cevabını Veremeyeceğimiz Hiç Bir Soru Yoktur

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mete Metinyurt: Cevabını Veremeyeceğimiz Hiç Bir Soru Yoktur
Alucra MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt'a iletilen sorulara cevap vermediği gerekçesiyle yapılan eleştirileri ve iletilen soruları cevapladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Hiç Bir Soruya Verilmeyecek Bir Cevabım Yoktur

Alucra MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt;

"İki üç gündür hakkımda olumsuz bir algıyla yapılan haberleri dikkatlice takip ediyorum. Aslında sorulara cevap vermeme nedenimi alucrahaber sitesinden yaptığım açıklamayla ifade etmiştim. Bağımsız Aday Enver Yurtsever'in oğluna ait web sitesinde bu soruları cevaplamanın siyasi etiğe uygun olmadığını düşünerek cevaplama gereği duymadım lakin sonrasında gördüm ki üzerimde ciddi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bende Alucrahaber.com'un teklifiyle bu soruların cevaplarını buradan verme gereği duydum.

Ben MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt olarak hiç bir soruya verilmeyecek bir cevabım olamaz, yoktur. Bugün neyse bundan sonrada Alucra için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk, koymayada devam edeceğiz" diyerek soruları cevapladı.

1. Parti teşkilatı olarak seçim çalışmaları kapsamında neler yapıyorsunuz? Seçmenden aldığınız tepkiler nasıl?

Alucra MHP Teşlikatı olarak Belediye Başkan Adayımız, İl Genel Meclis Üye Adaylarımız ve Belediye Meclis Üyesi adaylarımız ile yoğun bir şekilde Alucranın kaderini belirleyecek olan seçimi kazanmak için tutulmadık el, ziyaret edilmedik ev, gidilmedik köy kalmayacak şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Seçmen listelerini inceliyoruz ve sandık görevlilerini tespit edip seçime hazırlıklarımız aralıksız devam ediyor.

Alucralı seçmenden aldığımız tepkileri bizi mutlu ediyor. Başkan adayımız Suat Aybar’ın sloganında olduğu gibi Alucrada Herkes Herşeyi Biliyor ve artık değişim olmasını istiyor, bizde onların oylarıyla ilçemize hizmet etmek istiyoruz.

2. Alucra’da ki en büyük eksiklikler nelerdir? Adayınızın kazandığınız takdirde bu eksiklikleri nasıl gidermeyi planlıyorsunuz?

Alucrada eksik çok saymakla bitmez. En temel problemlerin başında ilçede olmayan kardeşlik ve huzur ortamının sağlanması, seçimi kazanınca parti rozetini çıkarıp Türkiye Rozetini, Alucralı rozetini takıp ilçedeki herkese, oy versin vermesin hangi siyasi görüşten olursa olsun derdini dinleyip çözüm bulacağız. Herkesi birlik beraberlik içinde buluşturmak istiyoruz. Belediyemizin ciddi bir borç yükü var öncelikle bununla alakalı çalışmalar olacak sonrasında da söz verdiğimiz projeleri sırasıyla hayata geçirmek istiyoruz.

3. Son zamanlarda Alucra Belediyesi ile ilgili ortaya atılan iddialar ve çıkan usulsüzlük haberleriyle alakalı neler düşünüyorsunuz? Kazanırsanız bunlarla ilgili neler yapmayı düşünüyorsunuz?

Bununla alakalı geçmişe dönük bir inceleme yaptırmayı düşünüyoruz. Belediyenin tek bir kuruşunun bile şuanda israf edilmesine müsade edemeyiz. Nereye ne harcanmış tespit ettirip bizde tüm harcamalarımızı şeffaf bir şekilde ilçe halkıyla zaman zaman paylaşıp vatandaşı bilgilendireceğiz. Gizli kapaklı hiç bir işe müsademiz olmayacak.

4. Alucra da şu an ki yönetimle alakalı bu kadar usulsüzlük iddiası ve haberleri yapılırken Parti olarak nasıl tepkiler verdiniz ve bunlarla ilgili girişimlerde bulundunuz mu?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir ve bizde hukukun üstünlüğüne inanan insanlarız. Nitekim adalet mülkün temelidir. İddiaları takip ediyoruz, bu konuda yargıya taşınan bir durum varmı bilmiyoruz, bizim şuanda bir girişimimiz olmadı. Bu iddiaların en iyi cevabını mahkemeler ve sandık başında seçmen soracaktır.

5. Sizce Alucra’da iktidar partisi dışında ki diğer partiler ve muhalif sesler baskı altında mı? Bununla ilgili yaşadığınız bir olay var mı?

Şuanda herkes hür iradesiyle sandığa gidip kaderini oylacak. Şayet bir baskı var ise de en iyi cevap sandıktır. Muhalif sesler olmazsa demokrasi olmaz, mutlaka yapılan işlerde muhalefet olacaktır demokrasinin vazgeçilmezide budur. Alucrada muhalifler herzaman olacaktır. Benim bu konuyla alakalı bir yaşadığım olay yoktur. Herkesin sosyal medya hesabı var, dilediği fikri görüşü yorumu ahlak ve insani hassasiyeti zedelemeden özgürce yapmasına hiçbir mahal yoktur.

6. Alucra Belediyesinin 60 milyon lira borcu olduğu söyleniyor. Parti olarak bununla ilgili bir araştırma yaptınız mı? Yaptıysanız ulaştığınız bilgileri bizimle paylaşır mısınız?

Şuanda bu bilginin doğruluğunu teyit edemiyoruz şayet başkanlığı kazanırsak İçişleri Bakanlığından davet edeceğimiz bir müfettiş ile bu hesapların ne olduğunu ne kadar alacak borç var bunu tespit tüm kamuoyunun bilgisine sunacağız.

7. Sizce Alucra’nın bir bakanı olmasına rağmen Alucra civar ilçelere göre neden bu kadar geri kaldı? Bu geri kalmışlığın önüne geçmek için neler yapmayı planlıyorsunuz?

Alucralı bir bakanın olması bu küçük ilçe için muhakkak çok önemli bir değer. Bunun avantajı ve dezavantajları mevcut. Ama görüyoruz ki gelen yatırımlar, ilçenin durumu ortada iken yeterli desteği alamamış bu avantaj konumu dezavantaja dönüşmüştür. Biz şuanda bu geri kalmışlığın önüne önce birlik beraberliğimizi sağlayarak geçmeyi düşünüyoruz. Alucralılar olarak Cumhurbaşkanına yada ilgili bakanlara hep birlikte gidip, A partili B partili olarak değil Alucra olarak sorunlarımıza çözüm bulmak istiyoruz. Komşu ilçelere göre çok gerideyiz, inşallah bunu MHP Belediyeciliğiyle artı bir farka dönüştüreceğiz, vatandaşlar hizmeti görecekler bunun sözünü veriyoruz.

8. Alucra için acil eylem planınız var mı? Varsa bu plan çerçevesinde neler yapmayı düşünüyorsunuz?

Tabiki var. Öncelik Alucra Belediyesinin belediyecilik anlamındaki faaliyetlerini aksatmadan yürütmeye devam etmesidir. Bunun dışında ilçede eksikliği hissedilen mezbahane, hayvan pazarı gibi alanların hizmete alınması ve kalkınma adına bir seferberlik ilan edilmesi olacaktır. Bunu herkes ile tüm esnaflarla ilçe haklıyla birlikte yapacağız. Ben yaptım oldu anlayışı olmayacak.

9. Alucra Belediyesini kazanmanız durumunda parti genel merkezinden ne gibi destekler alacaksınız? Bununla ilgili görüşmeleriniz oldu mu?

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ilçemize bir takım sözleri oldu. Öncelikle Belediyemizin borç durumundan bahsettik. Alucrayı yeterki kazanıp gelin talimatını aldık. Bu söz ile biz üzerimize düşen herşeyi yapmaya çalışıyoruz. Sayın Genel Başkanımız ilçemizin durumunu gayet iyi bilmekte. Bizde bu seçimi kazanmak istiyoruz, kazanmamız durumunda projelerimizi hizmete geçirmek için var gücümüzle çalışacağız.

10. Son olarak nasıl bir Alucra hayal ediyorsunuz?

Birlik beraberliğin olduğu, memuruyla, esnafıyla, köylüsüyle herkesim insanın hak ettiği değeri gördüğü ve hizmeti aldığı bir Alucra hayal ediyor, bu hayalimizide MHP ekibiyle gerçekleştirmek istiyoruz. Biz MHP ekibi olarak Alucra Belediye Başkan adayımız Suat AYBAR’a ilçe halkımızın şans vermesini istiyoruz. Tek derdimiz ve gayemiz hak etmediği bir konumda olan Alucrayı daha iyi daha yaşanabilir bir şehir yapmaktır.

Alucra MHP İlçe Başkanı olarak 2019 yerel seçimlerinin ülkemiz ve ilçemiz için mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyoruz.

 

Anahtar Kelimeler:
İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması YapıldıÖnceki Haber

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Y...

Rektör Cevdet Coşkun Alucra’daSonraki Haber

Rektör Cevdet Coşkun Alucra’da

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar