Mete Metinyurt, "Kısır Çekişmeler Alucra'ya Zarar Veriyor"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mete Metinyurt, "Kısır Çekişmeler Alucra'ya Zarar Veriyor"
MHP Alucra İlçe Başkanı Mete Metinyurt, sosyal medya hesabından basın açıklamasında bulunarak derdi Alucra olan herkesi memleket menfaatleri için ortak payda da buluşmaya davet etti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Değerli Alucralı hemşerilerim,

Bir süredir ilçemizi, ilimizi hatta ülke kamuoyunu gereksiz şekilde meşgul eden üzücü olay ile bir izahat yapma gereği duyduk.

31 Mart Yerel Seçimlerini sizlerin destek ve duaları ile bitirip, Alucra Belediyesini CUMHUR ittifakının ortağı Milliyetçi Hareket Partisi olarak devraldık. Verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz teveccühe birkez daha teşekkür eder, MHP Alucra Teşkilatı olarak bu teveccühe layık olmak için hakkıyla vatandaşa hizmeti getirmeye çalıştığımızı ifade etmek isterim.

Aradan geçen 7 aylık sürede birtakım olumsuzluklarla mücadelemize taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz.

CUMHUR ittifakının bir belediyesi olan Alucra Belediyesine destek olmaktan çok köstek olanlar şunu iyi bilsin ki bizler Alucra'nın ve Alucralı'nın hizmetkarları olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Birlik ve Beraberlik içinde yaşayan insanların huzurunu bozmaya hiçkimsenin hakkı yoktur, buna da müsade etmeyeceğiz. İlçemizde yaşanan siyasi gerilimden fırsat kollayanlar da bilsinlerki onlarda hüsrana uğrayacaklar. Biz bu millete, bu memlekete hizmet etmeye söz verdik, bu uğurda kader birliği yapıp, her türlü fitne ve fesata göğsümüzü gerdik, germeye de devam edeceğiz.

Seçim sonrası sayın Bakanımız Nurettin beyden birçok kez randevu talebimiz olmuş, hiçbirisine olumlu geri dönüşü olmamıştır. Tabiki takdir kendilerinindir, lakin CUMHUR ittifakının ortağı olan seçilmiş Belediye Başkanına randevu vermemeyişi ilçemiz Alucra adına bizi üzmüştür. Şayet kendileri ile görüşme fırsatımız olsaydı inanıyorum ki şuanda yaşanan siyasi gerilimler olmazdı. İnsanoğlunun konuşarak anlaştığı bir devirde maalesef bizim iletişim kurmak isteğimiz, çabalarımız boşta kalmıştır.

Görevi devraldığımız günden bugüne Alucra Belediyesinin mal varlıklarına alacaklılar tarafından konan hacizlerden dolayı tabiri caiz ise başımızı kaldırma fırsatımız olmamıştır. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen biz Allahın izni ile memleketimizde hizmeti aksatmadık, aksatmayacağızda. Bizi en çok üzen ve yıpratan konulardan birisi de Alucra Belediyesinin yaptırdığı yurt binasıdır. Yurt binası altındaki dükkanların satışına müdahale etmediğimizi söyleyenler şunu bilmeli ki, binayı yapan yüklenici firma alacaklarına karşı 2 yıl önce icra takibi başlatmış ve satışı kesinleşmiş olup bizim göreve geldiğimiz tarihlerde Giresun 3. İcrada satışı tamamlanmıştır. Sosyal medya üzerinden peşkeş çekildi gibi yakışısız, mesnetsiz iddialarla yaygara yapanlar bizim müdahale şansımızın olamadığını bizden çok daha iyi biliyorlar. Dükkanları yok pahasına satıldı diyenlere el insaf diyor, bu durumu belediyeyi biz göreve başlamadan icraya düşürenlere sormalarını da istiyoruz.

Sonuç ne olursa olsun Alucra Belediyesini kazanan partimiz ateşten gömleği giymeyi göze almıştır. Vatandaşımıza hizmeti aksatmadan, sorunlara çözümler üreterek Belediyecilik hizmetlerini yerine getirme gayreti içerisinde olduk, olmayada gayret ediyoruz. Biz, birlik beraberlik içerisinde Halkımızın dertlerine derman olmak istiyoruz, bir takım şer odaklarının kışkırtmalarına da asla boyun eğmeyeceğimizi bilmelerini ifade ediyorum.

Kısır çekişmelerin, karalamaların, asılsız iddiaların artık son bulmasını istiyoruz. Siyasi kutuplaşmalar şahısları değil maalesef ilçemizin geleceğini baltalamakta, gelecek yatırımları engellemektedir. Siyasetin Alucralıları böldüğü değil bütünleştirdiğini görmek istiyoruz. Dedelerimiz aynı mezarlıkta yatıyor, bizler tabiri caizse aynı tavanın balığıyız. Siyasi parti temsilcisinden ziyade bir vatandaş olarakta ilçemizde artık ayrıştıran bölen değil birleştiren bir siyasetin izlenmesi gerekli, MHP Alucra Teşkilatı olarak herzaman iletişime açığız ve memleket menfaatleri için işbirliğine hazırız.

Tüm kamuoyu bilmelidir ki, CUMHUR ittifakının ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere partimizin genel başkan yardımcıları Alucra Belediyesinin durumunu ve çalışmalarımızı yakından takip etmektedir. Sadece ilçemize değil, 2023 hedeflerine yürüyen ülkemizde bu ittifaka zarar vermek isteyen şer ocaklarının bu gayretleri beyhude kalacaktır. Halka hizmeti Hakk'a hizmet saydığımız bu güzel memlekette hizmeti en üst seviyede sürdürmek için, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Gayret Bizden Tevfik Allah'tan.

Saygılarımla..
Mete Metinyurt
Alucra MHP İlçe Başkanı

Anahtar Kelimeler:
Alucra Belediye Başkanından Kamuoyuna AçıklamaÖnceki Haber

Alucra Belediye Başkanından Kamuoyuna Aç...

Kıbrıs Gazileri UnutulmadıSonraki Haber

Kıbrıs Gazileri Unutulmadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar