Motosiklet Tutkunlarının Yeni Güzergahı Alucra

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Motosiklet Tutkunlarının Yeni Güzergahı Alucra
Giresun Türk Riders Chopper motor ekibi yeni tur güzargahlarını Alucra üzerinde yaptıklarını söyledi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Giresunda faaliyet gösteren "Giresun Türk Riders Chopper" isimli motosiklet grubunun 8 üyesi Trabzon üzerine yaptıkları ziyareti güzergahını Kurtbeli geçidini kullanarak Alucra üzerinden gerçekleştirdi.

Grup üyeleri; "Yağlıdere-Alucra güzergahını çok sık kullanıyoruz, bu bölgenin doğası ve yol güzergahı yaptığımız gezilerde oldukça keyifli geçiyor. Kurtbeli geçicinde molalarımız oluyor, Alucra üzerinden Şebinkarahisar istikametine gezi turlarımız oluyor. Şuanki turumuzu da yine Kurtbeli yolunu kullanarak Trabzon'a yapıyoruz" dedi.

Kurtbeli Yolu Alucra Turizmi için Çok Önemli

Alucra-Yağlıdere ilçelerini birbirine bağlayan Kurtbeli yolu ilçemizin tanıtımı ve turizmi için çok büyük önem arz ediyor.

Bu güzergazın Devlet Karayolu ağına alınması sonrasında yolun iyileştirilmesi gerekiyor. Kurtbeli yolu bu bölgeye olan ilgiyi artırmış, Giresun ve çevrelerinden birçok yerli turist bu yol vesilesiyle Alucra'ya ziyarete gelmiştir. Birkez daha göstermiştir ki Alucra-Giresun güzergahında Kurtbeli yolu çok önemli bir yoldur. Yolun standartlara uygun şekilde yapılıp ilimize artık bu yoldan ulaşım sağlamanın zamanı geldi de geçiyor bile.


İlçe Müftüleri Toplantısı Alucra'da YapıldıÖnceki Haber

İlçe Müftüleri Toplantısı Alucra'da Yapı...

Şebinkarahisar Vakfı: 'Meyve Çekirdeğini Çöpe Atmayın'Sonraki Haber

Şebinkarahisar Vakfı: 'Meyve Çekirdeğini...

Haber Yorumları

  • alucralı11-07-2020 14:57

    Kurtbeli geçidi ve yolu civarı bakir ve muazzam güzel yerler,yollarda bir o kadar inişli çıkışlı ve virajlı, oraları kendi haline bırakalım doğal halini, güzelliğini bozmayalım.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar