Muhiddin Gülal BDDK'ya Atanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muhiddin Gülal BDDK'ya Atanıyor
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) atanacak iki Kurul üyesinin isimleri netleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Görev süresi dolan Mustafa Akın ve Erol Berktaş’ın yerine BDDK Hukuk İşleri Daire Başkanı Olcay Turan ile Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF) Sigorta ve Risk İzleme Daire Başkanı Alucra'lı hemşehrimiz Muhiddin Gülal’'ın atanacağı öğrenildi.


Star Gazetesinden Ercan Baysal'ın haberine göre, Turan ve Gülal’ın beş yıl süreyle BDDK Kurul üyesi olacağı belirtiliyor. Atamaya ilişkin kararnamenin kısa sürede çıkması bekleniyor.

Alucrahaber.com olarak değerli hemşehrimiz Muhiddin GÜLAL'ı tebrik eder, yeni görevinin hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

 

Muhiddin Gülal Kimdir?

1971 yılı Alucra-Giresun doğumludur. 1989 yılında Giresun İmam Hatip Lisesi’nden, 1995 yılında ise Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Askerlik hizmetini Yedek Subay olarak tamamlamayı müteakip, 1997–1999 yılları arasında Sümerbank A.Ş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yrd. Olarak 1999-–2001 yılları arasında Etibank A.Ş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş olarak, 2001-2005 yılları arasında ise Anadolubank A.Ş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş olarak görev yapmıştır.

Para ve Sermaye Piyasaları konusunda uzmanlık belgesi bulunmaktadır. Çeşitli Finansal Dergilerde yayınlanmış makale ve yazıları mevcuttur. 2004-2009 yılları arasında Beyoğlu Belediye Meclis Üyeliği, Grup Sözcülüğü ve Denetim Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütmüş 2007 yılı Belediye Encümen Üyesi olarak görev yapmıştır. 1998-2004 yılı arasında Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuş, 2002 yılılında Kurumun başkanlık görevini yürütmüştür. Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyesidir.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Anahtar Kelimeler:
Hemşehrimiz Ozan Arif Annesini KaybettiÖnceki Haber

Hemşehrimiz Ozan Arif Annesini Kaybetti

Karamustafaoğlu CHP Beyoğlu'na Aday Adayı OlduSonraki Haber

Karamustafaoğlu CHP Beyoğlu'na Aday Aday...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar