Muhtarlar Alucra Barajını Sordular

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muhtarlar Alucra Barajını Sordular
Alucra Muhtarlar Derneği Başkanı Onur Taşkın ve köy muhtarları Giresun Valisini ziyaret etti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucralı muhtarlar Giresun'da bir takım ziyaretlerde bulundu.

Alucra Muhtarlar Derneği Başkanı Onur Taşkın Alucrahaber'e yaptığı açıklamada şunları iletti:

"İlçemiz adına çok büyük önem arz eden ve talihsiz birşekilde gövdesinde meydana gelen patlama nedeniyle kullanılamaz hale gelen Alucra Barajının durumunu köy muhtarlarımız ile sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğlu ile görüşerek istişare ettik.

İlçemize ekonomik anlamda yapılan en büyük yatırımların başında sayılan Alucra Barajındaki patlamanın ardından nerdeyse 1 yıl olacak, o tarihten bugüne bir çivi dahi çakılmadı, barajın akıbeti ne olacak bunları Vali bey ile paylaştık. Vali bey Alucra Barajındaki süreci yakından takip ettiğini, yüklenici firma ile birtakım hukuki sürecin devam ettiğini ve barajın tekrar onarılacağını iletti.

Vali beyin ardından il özel idaresi plan ve proje müdürü Mustafa Kemal Altıparmak'ı ziyaret ederek köylerimiz için gerekli boru ve diğer malzemelerin temini hususunu görüştük. İl özel idare sekreteri Hüseyin Taşkın'ı makamında ziyaret ettik. Yaz aylarında sürekli arıza yapan kamyon ihtiyacımızı ileterek, yeni araç talebinde bulunduk.

Yaptığımız ziyaretin en önemli maddesi olan ve Alucramız için can suyu niteliği taşıyan Alucra Barajının akıbeti olmuştur. Alucra muhtarlar derneği ve köy muhtarları olarak konunun yakın takipçisi olmaktayız. Barajın ilçemize en kısa sürede hizmet vermesini istiyoruz" dedi.


Anahtar Kelimeler:
Giresunlular Ağrı'da BuluştuÖnceki Haber

Giresunlular Ağrı'da Buluştu

Buzağı Destekleri ÖdeniyorSonraki Haber

Buzağı Destekleri Ödeniyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar