Müjde! Alucra MYO'ya Yeni Bölümler Açılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Müjde! Alucra MYO'ya Yeni Bölümler Açılıyor
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu ve ilçemiz için çok önemli 4 bölüm açılması YÖK tarafından onaylandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Şubat ayı içerisinde Yüksekokul Müdürü ve Müdür Yardımcılarınında hazır bulundukları Üniversite Rektörümüze yapılan ziyarette, Alucra MYO’da açılması planlanan yeni bölüm ve programlar için fikir alış-verişinde bulunulmuştu.

Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun hocamız Alucra Turan Bulutçu MYO’a açılması istenilen yeni bölümlere olumlu baktıklarını, hali hazırda açık olan Yönetim ve Organizasyon Bölümü-Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programına da akademisyen ve öğrenci alımı için çalışmaların başlatılacağını iletmişlerdi.

Okulumuz idarecilerinin açılmasını uygun gördükleri bölümleri üniversite senatosunun da onaylaması ile süreç başlamış ilgili bölümler YÖK'e iletilmişti. Bu bölümlerin ilçemize kazandırılmasında büyük gayretleri olan Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli'nin gerekli temasları kurmasıyla Yükseköğretim Kurumu bölümlerin ilçemize açılmasını onaylamıştır.

Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulu için teklif edilen, Üniversite senatosundan geçen 4 pogram Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığı'ndan geçerek ilçemize kazandırıldı. 

2018-2019 Eğitim döneminde açılacak %100 doluluk oranı olan yeni bölümlerimiz şöyle:

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü -> Reklamcılık Programı

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü -> Sosyal Güvenlik Programı

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü -> Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü -> Posta Hizmetleri Programı

Alucrahaber.com olarak;

Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulu'na bu bölümlerin kazandırılmasında büyük pay sahibi olan Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli'ye, Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun hocamıza, Okul Müdürümüz Fikret Uslucan ve yardımcıları Osman Serdal Karapınar ve Sefa Eyyüp Çiçek'e, Ak Parti İlçe Başkanı ve Yönetimine, Alucra Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize teşekkürlerimizi iletiriz.

 

Anahtar Kelimeler:
Kene'ye Karşı Bilinçlendirme Eğitimi VerildiÖnceki Haber

Kene'ye Karşı Bilinçlendirme Eğitimi Ver...

Havuz ve Hamam Projesinde İlk Kazma VurulduSonraki Haber

Havuz ve Hamam Projesinde İlk Kazma Vuru...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar