MYO'ya Yeni Bölümler Beklerken Mevcutlarda Kapandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MYO'ya Yeni Bölümler Beklerken Mevcutlarda Kapandı
Alucra Turan Bulutçu MYO'ya yeni bölümlerin açılması beklenirken mevcut bölümlerden 3 bölüm kapandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Turan Bulutçu MYO yetkililerinden aldığımız bilgilere göre geçtiğimiz yıllarda öğrenci alan  İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Medya ve İletişim programları kapandı. Kapanan bu üç bölümle beraber bu yıl Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü açılarak öğrenci alımı gerçekleştirilecek.

Pandemi sürecinden dolayı bu yıl örgün eğitim mi yoksa uzaktan eğitim mi olacağı belirsizliğini konurken, Meslek Yüksek Okulumuzun Giresun Üniversitesi nezdindeki ilgi ve alakasızlığı hergeçen gün dahada artmakta.

Alucranın İleri Gelenleri Sessiz

Şuana kadar sessizliğini koruyan Alucranın ileri gelenleri, söz sahipleri, STK'ları okulun öğrenci kaybı konusundaki kötü gidişatı hakkında gerekli kurumlara okulun durumu hakkında hiçbir müdahalede bulunmadı.

Geçen yıl kapanan 2 bölüm, bu yılda 3 bölümle son bir iki yılda 5 bölüm sessizce kapanmış oldu. Gidişatın iyi olmadığı gözler önündedir, aksi bir müdahale yapılmadığı sürece okulunun geleceğini tehlikeye atmış oluruz. Ayrıca yıllardır pasif durumda olan okul sekretaryası içinde gerekli birimlerle görüşülüp okul sekreterliğinin daha etkin olması gerekmekte.

Sadece sivil toplum kuruluşları değil, siyasi parti temsilcilerileri, Alucra Kaymakamlığı, Alucra Belediyesi ilçenin geleceğine büyük etkisi olacak olan MYO ve kurulması düşünülen Fakülte için olağan gücüyle projeler üretip gerçekleştirmelidir.

Anahtar Kelimeler:
Şebinkarahisar - Suşehri Yolunda Çalışmalar Yeniden BaşladıÖnceki Haber

Şebinkarahisar - Suşehri Yolunda Çalışma...

Fevzi Çakmak Köyünde Şebeke Sorunu ÇözüldüSonraki Haber

Fevzi Çakmak Köyünde Şebeke Sorunu Çözül...

Haber Yorumları

 • S Kamışçı21-08-2020 15:42

  Bu haberi okuyunca aklıma şu deyim geldi: Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak! sahip çıkılmazsa olacağı buydu

 • Mustafa Toptaş21-08-2020 11:49

  Okulda idari işleri ve rektörlükle iletişimi kuran koordine eden okulun adete ceosu olarak sekreterlik birimi yıllardı pasif durumda. Birini yollamışlar yıllardır raporlarla gemisini yürütüyor varlığıda yokluğuda belli değil. Yazık okul hergeçen gün kan kaybediyor. Özellikle siyasetle ilgilenen hemşerilerimizin okula alınacak geçici bir işcinin işe alınmasına ilgilendikleri kadar rektöre yaptıkları baskılar kadar bu okula öğretim görevlisi, sekreterliğin değişmesi yada daha aktif olması, yeni bölümlerin açılması için baskı yapılsalardı şimdi Alucrada fakülte bile olurdu. Büyük emeklerle açılan okulun sahipsiz bırakılmasına üzülüyoruz.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar