Oğlak Kebabı Alucra'da Yenir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Oğlak Kebabı Alucra'da Yenir
Yaz aylarının başlamasıyla Alucra ilçemizde stantlarda yerini alan oğlak kebabı sonbahar aylarına kadar satışa sunulmaktadır.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra'nın yüksek yaylalarında yayılımı yapılan ve 8-9 aylık olan Oğlaklardan yapılan ve oldukça da lezzetli olan ilçemize özgü bu kebabın tadına bakmadan ilçemizden kimse ayrılmamalı.

İlçemizin Kovata diye adlandırılan bölgesinde yer alan Demirözü, Beylerce, Ardıç, Elmacık köylerinde yaşayan insanlar tarafından ticareti yapılan bu lezzetli ürün hafta içi ve özellikle cumartesi günü stantlarda yerlerini almaktadır.

Özel fırınlarda pişirilen bu enfes kebabın satışı ilçemiz tahıl pazarı girişinde bulunan caddede kebapçılara ayrılan yerde yapılmaktadır. Soğuk olarak satılan kebap damak zevkine göre ısıtılarak da tüketilebilmektedir. Kazıkbeli yaylası gibi Ardıç, Demirözü ve Elmacık köylerinin rakımı 2000 metrelere varan yükseklikte yayılan hayvanlardan yapılan bu lezzetli ürün ilçemizin yemek kültüründe önemli bir yere sahiptir. Ayrıca ekonomik olarak da bu ürünü yapıp satan hemşerilerimize önemli bir katkı da sağlamaktadır.

Alucralı yurt dışında ve yurt içinde ikamet eden hemşerilerimiz tarafından yaz aylarında oldukça talep gören Oğlak Kebabı, ilçemizin sembollerinden birisi olmuştur.Sizde bu enfes kebabı ilçemizde tatmadan geçmeyin...

Kadir Bekiroğlu
Alucrahaber.com

Anahtar Kelimeler:
Alucra'da Çilek Üretiminde Hedef 100 TonÖnceki Haber

Alucra'da Çilek Üretiminde Hedef 100 Ton

Başkan Gülal Alucra'ya Destek Olmaya Devam EdiyorSonraki Haber

Başkan Gülal Alucra'ya Destek Olmaya Dev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar