Ozan Arif Dualarla Mezarı Başında Anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
"Ozan Arif" adıyla bilinen hemşehrimiz Arif Şirin sevenleri tarafından 1. ölüm yıl dönümünde Samsun'da mezarı başında anıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Samsun'da 70 yaşında yaşamını yitiren Milliyetçi camianın efsane sanatçısı şair, bestekar ve söz yazarı Alucralı hemşehrimiz Ozan Arif Şirin, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Ozan Arif için ilk tören mezarının bulunduğu Kıranköy Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlendi.  Kur'an-ı Kerim ve duaların okunduğu törenin sonunda yapımı 3 ay süren ve 7 ton ağırlığındaki Türk bayrağına sarılı anıt mezarın açılışı yapıldı.

"Ozan Arif Unutulmayacak"

MHP Genel Merkez binasının da çizimini yapan ve dünyaca ünlü projeleri bulunan mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp'in tasarladığı anıt mezarın kurdelesi kesildi. Mezarlıktaki anma töreninde konuşan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, "Davamızın sesini sadece Türkiye'ye değil Türk dünyasına hatta bütün dünyaya eserleriyle sanatıyla duyuran Arif Şirin unutulmayacak, kalbimizde bizimle yaşayacaktır" dedi.

Mermerden yapılan anıt mezarda, tarihteki Türk Devletlerinin simgeleri ile sanatçının sözleri yer alıyor. Daha sonra bir otelde davam eden anma töreni, İstiklal Marşı ve duaların okunmasıyla başladı.

Arif Şirin'in hayatının anlatıldığı belgeselin izlenmesinin ardından oğlu Mehmet Alp Şirin, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Babasının yokluğuna alışamadıklarını vurgulayan Şirin, "Bir seneyi bir şekilde geçirdik. Bugün Ozan Arif'in Hakk'a yürüyüşünün birinci yılı. Bundan önce olduğu gibi bugün de bizi yalnız bırakmadınız. Herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:
Kıbrıs Gazimize Son GörevÖnceki Haber

Kıbrıs Gazimize Son Görev

Vekil Sordu: Alucra Çamoluk Yolu Unutuldu mu?Sonraki Haber

Vekil Sordu: Alucra Çamoluk Yolu Unutuld...

Haber Yorumları

  • Kadir20-02-2020 22:25

    Allah mekanını cennet eylesin.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar