Ozan Arif Unutulmayan Eserleri ile Anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ozan Arif, vefatının birinci yılında İstanbul'da sevilen türküleri ve destanlarıyla ile anıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

13 Şubat 2019 tarihinde vefat eden sanatçı Ozan Arif’i sevenleri yıl dönümünde unutmadı. İstanbul Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programında, Ozan Arif’in eserleri seslendirildi. Program, Ozan Arif’in hayatını anlatan video gösterimi ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından Arif’in eserleri hep bir ağızdan söylendi. Anma programına Arif’in sevenleri yoğun ilgi gösterdi.

Ozan Arif Gelecek olan Nesillere de Cevap Veriyor

Programda konuşan Ozan Arif’in yol arkadaşı Kazım Ayaydın, “Ozan Arif ülkücü hareketin yetiştirdiği ender sanatçılardan biridir. Ozan Arif yetişmiş olan her ülkücünün üzerinde emeği olan bir insandır. Bugün burada 1’nci yıl dönümünü kutluyoruz. Anma programlarımız Türkiye çapında devam edecek. Bizler de yaşadığımız müddetçe bunun vesilesi olacağız” dedi.

Anma programının koordinatörlüğünü yürüten Oğuzhan Hasar, “Çağımızın Dede Korkut’u Türk Dünya’sının büyük ozanı geçen sene 13 Şubat’ta kaybettiğimiz ülkücüler için miras niteliği taşıyan Ozan Arif’in 1’nci yıl dönümü dolayısıyla buradayız. 13 Şubat’ta mezarı başında bir anma programı düzenlenmişti oraya katıldık. Bugün de İstanbul’da Türk milliyetçileri ve ülkücüleri olarak Türkiye’nin dört bir yanından gelen gönüldaşlarımızla anma programı tertipledik" diye konuştu.

Anıt mezarı tasarlayan Prof.Dr. Ahmet Vefik Alp'de anıt mezarı anlayarak sembol ve işaretlerin neyi ifade ettiğini anlattı.

Alucralı Hemşehrileri Yalnız Bırakmadı
Ozan Arif'i seven, ona gönül vermiş Alucralı hemşehrileri de İstanbul'daki vefatının 1.nci seneyi devriyesi nedeniyle yapılan etkinliğe katılarak hayır dualarıyla Ozan Arif'i yad etti.

Anahtar Kelimeler:
Fen Müdürlüğüne Alucralı Müdür AtandıÖnceki Haber

Fen Müdürlüğüne Alucralı Müdür Atandı

Alucra'daki Kıl Çadırı Yerle Bir OlduSonraki Haber

Alucra'daki Kıl Çadırı Yerle Bir Oldu

Haber Yorumları

  • Alucralı25-02-2020 21:56

    Allah mekanını cennet eylesin büyük Dava İnsanı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar