Sahipsiz Kalan Milli Servet Mesire Tesisleri Yok mu Oluyor?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sahipsiz Kalan Milli Servet Mesire Tesisleri Yok mu Oluyor?
2013 yılında dönemin Kaymakamı Hacı Aslan Uzan tarafından başlatılan Topçam Mesire alanı projesinde durum her geçen gün daha da içler acısı hale geliyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Yapımı 2013 yılında başlamış 2015 yılında sosyal donatı ve kafeteryalarında eklenmesi sonrası Giresun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi edilen Alucra Topçam Mesire Tesisleri gelinen an itibariyle içler acısı bir hale geldi.

İl dışında yaşayan işletme sahipleri Haziran 2019 da açılış yapmış, sezon sonunda ise kafe ve restoran kısmını kapatarak ilçeden ayrılmıştı. Koronavirüs nedeniyle bu yıl faaliyet göstermeyen tesiste bir güvenlik görevlisi yada tesisden sorumlu bir kişi olmaması nedeniyle maalesef tesise yapılan tahribatlar önlenememiştir.

Topçam Mahallesi Sakinlerine Özel Rica

Muhteşem manzarası ile Alucra'yı tepeden gören tesis maalesef sahipsizlik yüzünden içler acısı hale geldi.

Geçen sezonun bitmesi ile kapanan, Muğla'da yaşayan işletmeci tarafından bekçi yada görevli kimsenin tayin edilememesi nedeniyle bazı kendini bilmez kişi yada kişilerce çardaklar, seyir terasları ve diğer sosyal donatıların olduğu milli servetimizin göstergesi mesire tesisleri tahrip edilmiştir.

75 dönüm arazi içinde olan tesiste çitlerin devrilmesiyle Topçam Mahallesi sakinlerinin başıboş kalan büyükbaş hayvanları tesisin sakinleri olmuştur. Devletin yaklaşık 1 milyon TL ye yakın yatırım yaptığı mesire alanın bu şekilde tahrip edilmesi üzüntü vericidir.

Bilhassa Topçam sakinlerinin hayvanlarını tesislerin içinde otlatmaması büyük bir önem arzetmektedir.

Korumak ve Kollamak Hepimizin Görevi

Tesisi kiralayan işletmecinin de en kısa sürede bir görevli bulup bu çirkin görüntülerin önüne geçmelidir.

Şebinkarahisar Orman İşletme müdürlüğü himayesinde olan bu tesis için gerekli takip ve yaptırımları yapması için yetkilileri göreve davet ediyoruz, milli servet bu şekilde ziyan edilmemeli!!

Anahtar Kelimeler:
Kaymakam Halk Pazarını DenetlediÖnceki Haber

Kaymakam Halk Pazarını Denetledi

Çakrak Köyünde Kaçak KazıSonraki Haber

Çakrak Köyünde Kaçak Kazı

Haber Yorumları

  • alucralı08-07-2020 15:43

    ne hale gelmiş oralar bu ne kepazelik?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar