Şebinkarahisar Heyeti Giresun'a Çıkarma Yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şebinkarahisar Heyeti Giresun'a Çıkarma Yaptı
Şebinkarahisar'ın Belediye Başkanı, Kaymakam ve tüm STK'larından oluşan heyeti ilçelerinde hayata geçirmek istedikleri projeleri görüşmek özellikle de üniversitede öğrenci ve yeni bölümler konusunda görüşme yapmak için Giresun'da bir dizi görüşme yaptı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İlk olarak Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden heyet, ardından Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can'ı ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile görüştü.

Şebinkarahisar ilçesini temsilen, Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İstanbul Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlılar Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Altan Güneş, Şebinkarahisar Belediyespor Başkanı Bayram Karaman, İstanbul Şebinkarahisarlılar Vakfı Başkanı H.Avni İşcan, Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP İlçe Başkanı Sait Yeğen, İl Genel Meclis Üyesi Elaaddin Önal, Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Ali Yaşar Yücel, Şebinkarahisar Üniversite Koruma Derneği Başkanı Rafet Sarıöz, Ankara Şebinkarahisar Vakfı Genel Sekreteri Ersin Tufan Yalvaç ve beraberlerindeki kalabalık bir heyet Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can’ı 06.03.2020 Cuma günü makamında ziyaret ettiler.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile görüşen Şebinkarahisar ekibi, Giresun Valisinden ilçeye kurmayı planladıkları organize hayvancılık bölgesi hakkında ve ilçe ile ilgili birçok konuda görüş alışverişinde bulunarak desteklerini istediler.

Valilik ziyareti sonrası Giresun Üniversitesi Rektörü ile bir görüşme gerçekleştirildi. Ziyarette söz alan Kaymakam Tengir ve Belediye Başkanı Yılancı, Rektörümüze Şebinkarahisar ilçesinde bulunan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ‘na katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Rektörümüz Yılmaz Can,  yaptığı konuşmada, Şebinkarahisar ilçesinde bulunan tüm yüksekokulların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını, akademik personel ihtiyacının giderilmesi konusunda birlikte hareket etme arzusunda olduğunu belirterek: “Birlikte çalışacağız, hem Şebinkarahisar’daki Yüksekokulları, hem de Üniversitemizi yukarılara taşıyacağız. Bizim tek hedefimiz şehrimize hizmet etmek. Bu birliktelik devam ederse, sorunları kısa sürede adım adım çözeriz”  dedi.

Anahtar Kelimeler:
Alucra'da O Alanlar Yayla Olmaktan ÇıktıÖnceki Haber

Alucra'da O Alanlar Yayla Olmaktan Çıktı

Çamlıyayla Gençleri Şehitlerimize Mevlit OkuttuSonraki Haber

Çamlıyayla Gençleri Şehitlerimize Mevlit...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar