Şebinkarahisar'da 16 Hane Karantinaya Alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şebinkarahisar'da 16 Hane Karantinaya Alındı
Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde 16 hanede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Şebinkarahisar Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisince yapılan değerlendirmeler neticesinde, Alişar köyüne bağlı Kapaklı Mahallesi'ndeki 16 evin, Kovid-19 sebebiyle ikinci değerlendirmeye kadar karantinaya alınmasına karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada;

"İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Taner BOLAT başkanlığında  toplanmıştır. Şebinkarahisar İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin kararı ile yapılan değerlendirmeler neticesinde; Şebinkarahisar İlçesinde yer alan adreslerin Covid-19 sebebiyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina altına alınmasına, bu karar ile ilgili haneye giriş ve çıkışların ikinci bir emre kadar durdurulmasına, başta İlçe Jandarma Komutanlığı olmak üzere kolluk kuvvetlerimizle sorumluluk sahasına bakılmaksızın yeterli ve gerekli tedbirlerin planlanmasına, karantinaya tabi olan vatandaşlarımızın talimatlara aykırı davranmaları ve karantina kurallarına uymamaları halinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Ve 284. Maddesi gereğince haklarında gerekli işlemlerin yapılarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına; oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

Anahtar Kelimeler:
Alucra'da AFAD Gönüllüleri AranıyorÖnceki Haber

Alucra'da AFAD Gönüllüleri Aranıyor

Freni Boşalan Kamyonet Devrildi: 3 yaralıSonraki Haber

Freni Boşalan Kamyonet Devrildi: 3 yaral...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar