Sel Afeti Alucra Çakrak Yolunu Ulaşıma Kapattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dün akşam saatlerinde etkili olan yağmur yağışının akabinde meydana gelen selde Giresun'un 7 ilçesinde hasar meydana geldi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Sel felaketinde şu ana kadar 5 vatandaşımız hayatını kaybederken, 11 kişinin kayıp olduğunu ve 153 kişinin kurtarıldığı bilgisi paylaşıldı.

3 ilçede toplamda 17 binanın yıkıldığı da aktarılan bilgiler arasında.

Alucra'yı vilayetimiz olan Giresun'a bağlayan karayolları tamamen kapanmış durumda.

Gerek Alucra - Şebinkarahisar Eğribel güzergahından gerekse Alucra Kurtbeli Yağlıdere güzergahından Giresun'a ulaşım sel nedeniyle kapanmış durumda.

Alucra ve Çamoluk Belediye Başkanları Çakrak'ta İncelemelerde Bulundu

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Sertaş, Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz, Alucra ve Çamoluk MHP İlçe Başkanları Mete Metinyurt ve Ali Tatar, afet bölgeleri ziyaret etmek için Çakrak köyünü ve Yağlıdere Yeşilpınar köylerini ziyaret etti.

Başkan Aybar yaptığı açıklamada; "Çok büyük bir afet var, öncelikle vefat eden tüm hemşerilerime Cenabı Allahdan Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Alucra'yı Giresun'a bağlayan Yağlıdere güzergahındaki Çakrak Köyümüzde kapanan yollar Alucra Kaymakamlığımıza ait iş makineleriyle açıldı. Bu bölgedeki 40-50 civarındaki yaylaların yolu ulaşıma kapalı. Yağlıdere Yeşilpınar köyünde ise kamyon ve evler sel altında kaldığına şahit olduk, ilçemizi Giresun'a bağlayan yol ulaşıma kapalı durumda. Dereli ve Yağlıdere ilçeleri ile şuanda ulaşım kesilmiş durumda. Allah bizleri tüm felaketlerden muhafaza eylesin" dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
Kıl Çadırı Yeni Konseptiyle YenilendiÖnceki Haber

Kıl Çadırı Yeni Konseptiyle Yenilendi

Dereli İlçesinde Sel Afeti Meydana GeldiSonraki Haber

Dereli İlçesinde Sel Afeti Meydana Geldi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar