Şevket Canikli İHO'da Dönem Sonu Etkinlikleri

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şevket Canikli İHO'da Dönem Sonu Etkinlikleri
Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulunun klasikleşen dönem sonu etkinlikleri bu yılda büyük heyecanla gerçekleştirildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Etkinlikleri ilk günde 5. ve 6. sınıflar arası bilgi yarışmasıyla birlikte başlamıştır. Öğrenciler arasında yaşanan tatlı rekabetler programımıza renk kattı. Ayrıca öğrencilerimiz eğlenirken öğrenmenin tadına varmış oldular. 5. sınıflarda Emine Kocaman, Zeynep Aysima Kınık ve Halil İbrahim Konukçu'dan oluşan 5-B sınıfı ve 6.sınıflarda Melih Nurullah Anaç, Furkan Emir Metinyurt ve Fatih Onur Metinyurt'tan oluşan 6-A sınıfı birinci oldu.

Ezan ve Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında 5-A sınıfından Hasan Hüseyin Kamadan birinci oldu.

İkinci gün yapılan etkinlikte, 7. ve 8. sınıflar arası bilgi yarışması yapıldı. Kıyasıya çekişmenin yaşandığı bilgi yarışmalarında 7. sınıflarda Melike Elif Bodur, Abdulkadir Metinyurt ve Muhammed Yağız Avcı'dan oluşan 7-A sınıfı ve 8. sınıflarda öğrenciler arasında kaynaşmayı ve birlikteliği artırmak amacıyla 8. sınıf tüm şubelerinden öğrenciler seçilerek 4 öğrenciden oluşan 4 grup oluşturulmuş, birinciliği Muhammet Şenol Tütüncü, İlknur Nesibe Pural, Ayşenur Çaştur ve Mikail Avcı'dan oluşan grup kazanmıştır.

LÖSEV ile iş birliği içinde bu yıl üçüncüsünü düzenlenen LÖSEV YARDIM STANDI etkinliği düzenlendi. Lösemili çocukların annelerinin el emeği ürünlerinin de sergilendiği standda, lösemili çocukların ailelerine destek olmayı, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle bir farkındalık yaratılması amaçlandı.

Üçüncü gün yapılan etkinlikte, sinema etkinli yapıldı. Öğrenciler ve öğretmenler birlikte Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar-Her Çocuk Özeldir) filmini patlamış mısır eşliğinde izledi. Salon girişinde öğrenciler için hazırlanan sinema biletleri ve patlamış mısır kovalarını dağıtılarak öğrencilere çok amaçlı salonunda sinema keyfi yaşatıldı.

Anahtar Kelimeler:
Beyoğlu Belediyesine Alucralı MüdürÖnceki Haber

Beyoğlu Belediyesine Alucralı Müdür

2020 Yılı Giresun’da Organik Tarım Yılı OlacakSonraki Haber

2020 Yılı Giresun’da Organik Tarım Yılı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar