Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Dualarla Anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Dualarla Anıldı
Bu yıl dördüncüsü yapılan Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi anma programı, türbesinin bulunduğu Alucra Fevzi Çakmak Köyünde yapıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Anma Komitesi Başkanı Arif Dede tarafından yapılan açıklamada;

“Alucra Fevzi Çakmak Köyü Muhtarlığı, Alucra Fevzi Çakmak Köyü Kalkındırma Güzelleştirme Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli İlim Kültür ve Hizmet Derneği tarafından her yıl Temmuz ayının 2. Pazar günü yapılan ve bu yıl da yapılması planlanan program, dünyamızı ve ülkemizi etkileyen virüs salgını nedeniyle geniş katılımla yapılamadığından, 02 Ağustos 2020 Pazar günü öğle namazını müteakiben Çağırgan Baba Türbesinde anma komitesi ve davet edilen konukların katılımı ile sağlık önlemleri alınarak yapıldı.

Program; Çağırgan Baba Kültür Merkezinde köyümüzün Süleyman Şah Camii İmam Hatibi Hüseyin Darama tarafından Kuran-ı Kerim okunması ile başlayıp, Emekli Kurmay Albay Adem Darama tarafından Çağırgan Babanın tanıtımı ile ilgili konuşması ile devam etti.

Daha sonra virüs salgını sürecinde vefat eden köylülerimizden cenaze namazlarına katılamadığımız için gıyabi cenaze namazı kılındı. Çağırgan Baba Türbesinde köyümüzün İsmail Hakkı Çağırgan-ı Veli Camii İmam Hatibi İshak Aysel tarafından Kuran-ı Kerim okunmasından sonra Köylülerimiz, hemşerilerimiz ve dostlarımız tarafından okunan 120 adet hatim, binlerce Yasin, Mülk, Fatiha, Ayet-el Kürsi ve İhlas sureleri okunup duaları yapılarak geçmişlerimize bağışlandı.

Virüs salgınının tez zamanda giderilerek anma programlarımızın gelecek yıllarda daha geniş katılımla yapılmasını diliyor, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” denildi.

Anahtar Kelimeler:
Bölge Komutanlığına Tuğgeneral Erhan Demir AtandıÖnceki Haber

Bölge Komutanlığına Tuğgeneral Erhan Dem...

KDV indirimi Resmi Gazete YayımlandıSonraki Haber

KDV indirimi Resmi Gazete Yayımlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar