Şiran SMYO Yeni Kampüs Alanı Kazandırıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şiran SMYO Yeni Kampüs Alanı Kazandırıldı
Şiran'da bulunan 170 ada 58 parsellik eğitim kompleksi inşaatı Gümüşhane Üniversitesi Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna tahsis edildi.

Şiran'da bulunan 170 ada 58 parsellik eğitim kompleksi inşaatı Gümüşhane Üniversitesi Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna tahsis edildi.

Daha önce İş Adamı Mustafa Keleş ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek arasında İstanbul’da imzalanan protokol İle Şiran’da yapılan Dursun Keleş İmam Hatip Okulu, Gümüşhane Üniversitesine Sağlık Meslek Yüksekokulu yapılmak üzere devredilmişti. Yapılan devir teslim işlemi Şiran Belediye Başkanlığı'nın 17.01.2020 tarih ve 60 sayılı yazısı ile resmiyete kavuştu.

Şiran Belediyesi'nin yaptığı açıklamaya göre Şiran ilçesinin Şehit Hakan Mahallesinde bulunan imam-hatip ortaokulu, lisesi ve yurt binasından oluşan eğitim kompleksi inşaatı devam eden 170 ada 58 parsel büyüklüğündeki alan Gümüşhane Üniversitesi Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna tahsis edildi.

Şu anda inşaatı devam eden eğitim kompleksinin şehir merkezi dışında bulunması sebebiyle ilköğretim için ulaşımın uygun olmayacağı ve ihtiyaç duyulmadığı için Gümüşhane Üniversitesi'ne tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Şiran Belediye Başkanlığı, "Yeni üniversite kampüsü ve buna bağlı olarak yeni bölümlerimiz hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz." diyerek duyurdu.

İl Genel Meclis Üyesi Kadir Yıldız; “İlçemizin gelecek vizyonunu geliştirecek olan önemli süreci başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm kurum ve kişilere ilçemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Sağlık Meslek Yüksekokulunu müstakil bir kampüs alanına kavuşturarak, ilçemizin gelecekte başta sağlık ve şehirleşme açısından çok daha hızlı ivmeyle yol alacağını öngörüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kulandı.

SiranHaber

Anahtar Kelimeler:
Koronavirüs'e Bir Can Daha, Yaşar Koçak Vefat EttiÖnceki Haber

Koronavirüs'e Bir Can Daha, Yaşar Koçak...

Alucra Merkez Derneğinden Hergün Sıcak YemekSonraki Haber

Alucra Merkez Derneğinden Hergün Sıcak Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!