Şiran’a Genel Cerrah Atandı, Alucra'ya Yine Birşey Yok

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şiran’a Genel Cerrah Atandı, Alucra'ya Yine Birşey Yok
Gümüşhane’nin Şiran İlçe Devlet Hastanesi'ne atanan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Turan Eray Seven yeni görevine başladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Sağlık Bakanlığı tarafından Gümüşhane'nin Şiran ilçesine Genel Cerrah ataması gerçekleşti.

Kısa bir süre önce de Şiran Devlet Hastanesine 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve 1 pratisyen hekim ataması yapılmıştı.

Şiran İlçe Devlet Hastanesi'ne atanan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Turan Eray Seven yeni görevine başladı.

Alucra'ya Uzman Hekim Yine Yok!

Alucra ilçemizde Dahiliye doktoru dışında uzman hekim bulunmazken uzun süredir de ilçemiz Devlet hastanesine Uzman Hekim ataması yapılmadı.

Uzman doktorların ilçemize atanmaması nedeniyle ilçe halkı sağlık sorunlarını başka yerlere giderek çözmeye çalışıyor. Yaklaşan kış ayları nedeniyle başka yerlere gitmek zorunda kalacak olan ilçe halkı, ilçedeki hastanenin uzman hekim konusunda eksikliklerinin giderilmesini talep ediyor.

Milletvekillerine Çağrı

Alucra Devlet Hastanesi'ne eksiği önemlilik arz eden uzman hekim atamasının yapılmasını isteyen Alucralılar, Giresun Milletvekillerine çağrıda bulunarak, Alucra'da uzman doktor açığının kapatılmasını istedi.

Anahtar Kelimeler:
Demirözü Köyünde Korkutan YangınÖnceki Haber

Demirözü Köyünde Korkutan Yangın

Giresun Üniversitesi Murat Dursun Tosun’u OnurlandırdıSonraki Haber

Giresun Üniversitesi Murat Dursun Tosun’...

Haber Yorumları

 • Fatma Durmaz09-11-2020 18:26

  Alucrada yerleşik nüfus yok doğru yaz aylarında 7-8 ay boyunca gurbetçilerle çok ciddi bir nüfus var. bence karşımızda doktor konusunda sahipsiz bir memleket var. bilhassa iktidar hastane yapmış eyvallahda doktoru atamadıktan sonra benim için dört duvardan farkı yok.

 • Tahir Ağa09-11-2020 14:59

  Esnaf kardeşim daha öncede Genel Cerrah vardı hatta 3-4 sene öncesine kadar ozamanda ilçenin nüfus sıkıntısı vardı ama doktorda vardı. siyasetin beceriksizliğine nüfusu bahane etmek çok acı bir durum. mesele bu şartlarda doktor ataması yaptırabiliyorsan başarılısın demektir siyaset bunun için var ama alucradaki siyasetin ne amaçla çalıştığını herkes iyi biliyor.

 • Esnaf09-11-2020 14:25

  4000 nüfuslu hangi ilçede uzman doktor var? Böyle bir hastane var? Bizim en büyük sorunumuz nüfustur. Buraya bir çok hizmetin gelmemesinin en büyük sebebi budur. Altında başka bişey aramak öküz altında buzağı aramaya benzer.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar