Şiran'da Aspir Üreticilerine Destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şiran'da Aspir Üreticilerine Destek
Şiran Belediyesinin hayata geçirdiği Aspir bitkisi yetiştiriciliği Tarım ve Orman Bakanlığınca "Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli" kapsamında desteklenen ürünler listesine alındı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Şiran belediyesinden yapılan açıklamada;

”İlçemizde Belediye Başkanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği içerisinde yürütülen Aspir Yetiştiriciliğini geliştirme projesi kapsamında 7.000 dekar alanda ekilişi yapılan Aspir bitkisi Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında desteklenen ürünler listesine alınmıştır.

Böylece Şiran ilçesinde ekiliş yapan ÇKS’ye kayıtlı Aspir üreticileri Bakanlıkça belirlenen destekleme fiyatları üzerinden 2020 yılında yapılacak desteklemelerden yararlanacaklardır.

Aspir yetiştiriciliği projesinin uygulanmasında ve 2020 yılı destekleme kapsamına alınmasında yaptıkları desteklerden dolayı Şiran İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kurtuluş Halep’e, Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen’e, Tarım ve Orman Bakanlığımıza, tohum desteğinden dolayı Gümüşhane İl Özel İdaresine, İl Genel Meclis üyelerine Şiran Belediyesi olarak teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
Alucra STK'ları Yüksek Okula Destek OlmalıÖnceki Haber

Alucra STK'ları Yüksek Okula Destek Olma...

Merkez Küçük Cami İbadete KapatıldıSonraki Haber

Merkez Küçük Cami İbadete Kapatıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar